$
קורונה

משבר הקורונה: בוקינג דוט קום תפטר רבע מעובדיה - כ-4,200 איש

החברה מעסיקה כ-17 אלף עובדים ב-65 מדינות. בוקינג דיווחה על צניחה של 51% בהזמנות ברבעון הראשון של השנה; מנכ"ל החברה גלן פוגל: "עמוק בפנים קיוויתי במשך זמן רב שלא נגיע לפיטורים קשים"

שירות כלכליסט 11:1306.08.20
בוקינג הולדינגס (Booking Holdings), החברה האם של אתר הזמנות החופשות Booking.com, הודיעה כי תפטר כרבע מכוח האדם העולמי שלה - כ-4,250 עובדים, על רקע מגיפת הקורונה שממשיכה לפגוע בחופשות ברחבי העולם. החברה מעסיקה מעל 17 אלף עובדים ב-65 מדינות, כך לפי דוברת החברה.

 

 

 

על פי הודעת החברה, לאחר סיכום הפרטים הסופיים של תכנית הפיטורים יעדכנו החל מספטמבר את העובדים בכל המדינות. בוקינג הולדינגס היא החברה האם של אתרי תיירות נוספים, ביניהם קאיק (Kayak) ופרייסליין, אולם הפיטורים נוגעים רק לעובדי Booking.com.

 

 

משרדי בוקינג באמסטרדם משרדי בוקינג באמסטרדם צילום: אי אף פי

 

"עמוק בפנים קיוויתי במשך זמן רב שזה לא יקרה", מסר מנכ"ל החברה גלן פוגל במסר לעובדים. "מאז ההתחלה עבדנו קשה כדי להגן על המשרות. אולם, אין דבר שיכול לרכך את השפעת המשבר הזה שעוד ימשיך לפגוע בתעשיית הנסיעות ובעסקים שלנו".

 

 

גלן פוגל מנכ''ל, מנכ"ל בוקינג הולדינגס גלן פוגל מנכ''ל, מנכ"ל בוקינג הולדינגס צילום: Wei Leng Tay

 

תעשיית הטיולים והחופשות סובלת מירידות חדות בהכנסות בשל המשך התפשטות הקורונה, וההערכה היא שיעבור עוד זמן מה לפני שהפעילות תחזור לרמות של לפני המשבר. כך למשל, בוקינג דיווחה על צניחה של 51% בהזמנות ברבעון הראשון של השנה. היום (ה') תפרסם החברה את תוצאות הרבעון השני.

 

"משבר הקורונה הרס את תעשיית הנסיעות, ואנחנו ממשיכים להרגיש את ההשלכות בעוד שנפחי הנסיעות צומצמו משמעותית", מסרה דוברת החברה לאתר CNBC. "עשינו ככל יכולתנו לשמור על כמה שיותר משרות, אך אנחנו מאמינים שעלינו לבצע ארגון מחדש כדי שנוכל לעמוד בציפיות שלנו לגבי עתיד עולם הנסיעות".

 

בוקינג מצטרפת בכך לחברות נוספות בתחום שהכריזו לאחרונה על סבבי פיטורים. ב- Tripadvisor לדוגמה קיצצו רבע מכוח האדם – שהם מעל 900 עובדים – באפריל, וב- Airbnb פיטרו 1,900 עובדים המייצגים 25% מכלל העובדים.

 

x