$
קורונה

ניו יורק טיימס: ישראל שישית בעולם במספר הנדבקים החדשים למיליון תושבים

על פי דירוג אינטרקטיבי שפירסם העיתון, ישראל בצמרת העולמית של מספר הנדבקים החדשים, ובשלב זה מקדימות אותה בקצב ההתפשטות רק עומאן, בחריין, פנמה, דרום אפריקה וארה"ב. לעומת זאת, מספר הנדבקים החדשים למיליון תושבים בארץ גבוה מזה שנרשם בברזיל, קולומביה, בוליביה וכווית

שירות כלכליסט 18:3724.07.20

לפי דירוג שפורסם בעיתון "ניו יורק טיימס", ישראל נמצאת במקום השישי בעולם מבחינת מספר הנדבקים החדשים ביממה למיליון תושבים. במקומות הראשונים בדירוג נמצאות מדינות המפרץ עומאן ובחריין, שם נפוץ הווירוס במהירות בעיקר בקרב העובדים הזרים.

 

לדירוג האינטרקטיבי של הניו יורק טיימס לחצו כאן

  

לפני ישראל, שבה נדבקים כ-200 בני אדם למיליון תושבים ביום, נמצאות עומאן, בחריין, פנמה, דרום אפריקה וארצות הברית. בעומאן, שמובילה את הדירוג, נדבקים יותר מ-300 בני אדם למיליון תושבים ביום, נכון לסוף יולי. אחרי ישראל בדירוג ממוקמות ברזיל, קולומביה בוליביה, וכווית. 

 

 

בעיתון התמקדו, מטבע הדברים, בקצב התפשטות הנגיף בארה"ב והדגישו כי הוא חמור במיוחד כאשר משווים אותו למצב במדינות גדולות אחרות במצב כלכלי דומה. בכל המדינות הללו יש כעת מספר מועט של נדבקים חדשים ביום, מציינים עורכי הדירוג. 

פרויקטור הקורונה החדש פרופ' רוני גמזו. סיבה לדאגה פרויקטור הקורונה החדש פרופ' רוני גמזו. סיבה לדאגה

 

כך למשל, דרום קוריאה בלטה בקצב ההתפרצות שנרשם בה בתחילת המגיפה, אבל בדיקות רחבות היקף וחקירות אפידימיולוגיות מקיפות עצרו את ההתפשטות: כיום לדרום קוריאה יש את קצב ההתפשטות הנמוך ביותר בקבוצת המדינות שהושוו לארה"ב.

 

זאת ועוד, באיטליה וספרד אירעו כמה מההתפרצויות החמורות ביותר של קורונה בתחילת ההדרך, לפני שננקטו צעדים חמורים שהביאו לירידה במספר המקרים החדשים בהן. כעת, חלק מבתי הספר במדינות אלה נפתחו, האזרחים חזרו לעבודה, ותיירים נמצאים בהן בחופשה.

 

אפילו שבדיה, שבה בחרה הממשלה שלא לאמץ את הסגר המחמיר בניגוד לשכנותיה, חזתה בירידה במספר מקרי ההידבקות בקורונה.

 

x