$
כלכלה ומדיניות

ארה"ב בוחנת הטלת מכסים נוספים על יבוא מאירופה ביותר מ-3 מיליארד דולר

המהלך הוא חלק מתגובת ארה"ב למחלוקת המתמשכת עם האיחוד האירופי על הסובסידיות שהיא משלמת ליצרנית המטוסים הגדולה איירבוס. המוצרים עליהם מדובר כוללים משאיות מסוימות ומכונות וכן זיתים, קפה, שוקולד, יוגורט, בירה וג'ין

שירות כלכליסט 15:4524.06.20
ארה"ב בוחנת את האפשרות להטיל מכסים נוספים על יבוא מבריטניה, צרפת, גרמניה וספרד בשווי של 3.1 מיליארד דולר. צעד נוסף שקרוב לוודאי שיגביר את המתיחות בין שני צדי האוקיינוס האטלנטי.

 

 

 

על פי מסמך שפורסם אמש באתר משרד נציב הסחר האמריקאי, ועליו דיווחו בסוכנות בלומברג, משרד נציב הסחר של ארה"ב שוקל לייצר "רשימה נוספת" של מוצרים מארבע המדינות הללו עליהן יוטלו מכסים של עד 100%.

 

המוצרים עליהם מדובר כוללים משאיות מסוימות ומכונות וכן זיתים, קפה, שוקולד, יוגורט, בירה וג'ין. בחודש הקרוב ניתן לציבור להגיב ולערער עליה ולאחר התקופה הזו קרוב לוודאי שהמכסים יושתו.

 

 

דונלד טראמפ וקנצלרית גרמניה אנגלה מרקל דונלד טראמפ וקנצלרית גרמניה אנגלה מרקל צילום: גטי אימג'ס

 

המהלך הוא חלק מתגובה נרחבת יותר מצד ארה"ב למחלוקת המתמשכת עם האיחוד האירופי על הסובסידיות שהיא משלמת ליצרנית המטוסים הגדולה, איירבוס.

באוקטובר פסק ארגון הסחר העולמי (WTO) כי גרמניה, צרפת, ספרד ובריטניה העניקו סובסידיות לא חוקיות לאיירבוס ולכן אפשרו לארה"ב להשית מכס של 7.5 מיליארד דולר בתגובה. בנוסף לכך, בדצמבר פסק הארגון שהאיחוד האירופי לא הפסיק את תשלום הסובסידיות הללו, כך שלארה"ב ניתנה אפשרות להשית מכסים חדשים על מוצרים מאירופה.

 

לא התקבלה תגובה לדיווח מהנציבות האירופית או הממשלה הבריטית.

 

x