$
קורונה

דיווח שוטף

תוצאות ראשוניות לבדיקות נוגדנים בניו יורק: 1 מכל 5 כבר נדבק בקורונה

מרקל: "אנחנו רק בתחילת המשבר"; בריטניה: עוד 616 מתים ביממה האחרונה; סוכנות פיץ' מעריכה כי "אנחנו בדרך למיתון שלא היה כמותו מאז מלחמת העולם; מומחה של הבית הלבן: "אם המגבלות יוסרו מיידית - הקורונה תתפרץ שוב"; סין תתרום לארגון הבריאות העולמי עוד 30 מיליון דולר למאבק בקורונה

כלכליסט ו-ynet 21:4023.04.20

נגיף הקורונה – תמונת מצב בארץ ובעולם

 

 

21:00 - תוצאות ראשוניות לבדיקות נוגדנים בניו יורק: 1 מכל 5 כבר נדבק בקורונה

 

יותר מ-21% מתושבי העיר ניו יורק שעברו השבוע מבדקי הימצאות נוגדנים לנגיף הקורונה בגופם נמצאו חיוביים, כך אמר היום (ה') מושל מדינת ניו יורק אנדרו קואומו. ביום שני החל מבצע לבדיקת שלושת אלפים מתושבי המדינה להימצאות נוגדנים, שנוצרים בתגובה לזיהומים ויראליים.

 

משמעות התוצאות הראשוניות היא שאחד מתוך חמישה מתושבי העיר כבר נדבק בוירוס הקורונה, ופיתח לו נוגדנים. ברחבי המדינה נמצא שבגופם של 13.9% מהנבדקים נמצאים נוגדנים, כך אמר קואומו לכתבים בתדרוך שנתן. מדינת ניו יורק היא נכון לעכשיו מוקד ההתפרצות בארה"ב, עם יותר מ-250 אלף חולים מאומתים ויותר מ-19 אלף מתים, כך על פי מידע של בית החולים ג'ון הופקינס. 

מכירת ציוד להגנה מפני הקורונה בניו יורק מכירת ציוד להגנה מפני הקורונה בניו יורק צילום: אי פי איי

 

17:15 - בריטניה: עוד 616 מתו מקורונה ביממה האחרונה

 

616 בני אדם מתו ביממה האחרונה מנגיף הקורונה בבתי החולים בבריטניה. כך מסר משרד הבריאות הבריטי. מניין המתים מהנגיף בבתי החולים בממלכה עומד על 18,738. במשרד הבריאות הבריטי הוסיפו כי מניין הנדבקים בנגיף בממלכה עומד על 138,078. 

 

15:30 - הולנד: עוד 123 מתו מקורונה, מניין המתים עלה ל-4,177

 

בהולנד מתו ביממה החולפת עוד 123 בני אדם מנגיף הקורונה, ומניין המתים במדינה עלה ל-4,177. זאת לעומת 138 שמתו יום קודם לכן. מניין הנדבקים עלה ב-887 ל-35,729. כך עדכן המכון לבריאות הציבור במדינה.

 

15:10 - מרקל: "אנחנו רק בתחילת המשבר"

 

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל דיברה היום בפני הבית התחתון של הפרלמנט בברלין ואמרה כי אנחנו רק בתחילת המשבר. "אף אחד לא אוהב לשמוע את זה אבל זו האמת. אנחנו לא חיים את השלב האחרון של המשבר הזה, אנחנו עדיין בתחילתו. נצטרך לחיות עם הנגיף הזה עוד הרבה זמן". 

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל צילום: Jasper Juinen

 

12:43 - ספרד: מניין המתים מקורונה עלה ב-440 ל-22,157

 

משרד הבריאות של ספרד עדכן כי עוד 440 בני אדם מתו מנגיף הקורונה ביממה החולפת, ובכך עלה מניין המתים במדינה ב-22,157. מדובר בעלייה קלה לעומת יום קודם לכן, שבו מתו 435 חולים. מספר הנדבקים טיפס מ-208,389 ל-213,024.

 

11:30 - סין תתרום לארגון הבריאות העולמי עוד 30 מיליון דולר למאבק בקורונה

 

סין תתרום 30 מיליון דולר נוספים לארגון הבריאות העולמי כדי לתמוך במאבק במגפת הקורונה, כך הודיע משרד החוץ בבייג'ינג. בהודעה בטוויטר נכתב כי מטרת התרומה היא לסייע למערכות הבריאות במדינות מתפתחות.

 

10:12 - גרמניה: יום שלישי ברצף של עלייה בקצב ההדבקה בקורונה

 

מכון רוברט קוך לבקרת מחלות ומניעתן בגרמניה עדכן כי מניין המתים מנגיף הקורונה עלה ביממה החולפת ב-215 ל-5,094 בני אדם. מניין הנדבקים עלה ב-2,352 ל-148,046 בסך הכל. זהו היום השלישי ברציפות של עלייה בקצב ההדבקות במדינה.  

קטיה קיפינג מנהיגת מפלגת השמאל הרדיקלית די לינקה בגרמניה בבונדסטאג קטיה קיפינג מנהיגת מפלגת השמאל הרדיקלית די לינקה בגרמניה בבונדסטאג צילום: גטי אימג'ס

 

8:35 - פיץ': בדרך למיתון הגדול ביותר מאז מלחמת העולם

 

אנחנו בדרך למיתון "שהעולם לא ידע כמותו מאז מלחמת העולם" - כך מנסחים בפיץ' את מה שצפוי לנו בשנה הנוכחית, שתלווה ככל הנראה לכל אורכה תחת הצל הכבד של מגיפת הקורונה.

 

לפי התחזית הפסימית המעודכנת של חברת הדירוג, התוצר העולמי צפוי לסגת ב-2020 ב-3.9%. "זהו שיעור ירידה כמעט כפול מזה שפרסמנו בתחילת אפריל והוא חמור פי 2 מהמיתון שנרשם בכלכלה הגלובאלית ב-2009", נאמר בהודעת פיץ'.

(שוק ההון כלכליסט בטלגרם)  

 

ניו יורק ניו יורק צילום: אי פי איי

 

08:10 - בכיר אמריקני: "התנגדתי לתרופת פלא שטראמפ קידם - והודחתי"

 

מנהל המשרד שמעורב בפיתוח חיסון נגד הקורונה בארצות הברית, ד"ר ריק ברייט, טוען שהודח בפתאומיות מתפקידו מכיוון שהתנגד למאמציו של הנשיא דונלד טראמפ לקדם "תרופות פלא" לטיפול בנגיף. הוא הוסיף כי יגיש תלונה בנושא למפקח הכללי של משרד הבריאות האמריקני. לדבריו, "אני מוציא את הדברים החוצה כי המדע - ולא פוליטיקה או פרוטקציות - צריך להכריע בכל הקשור למאבק בנגיף הקטלני הזה". טראמפ: "לא שמעתי עליו מעולם, מתי זה קרה?" 

 

ד"ר ריק ברייט ד"ר ריק ברייט צילום: בלובמרג

 

8:05 - שני חתולי בית בארה"ב אובחנו כחולים בקורונה

 

אחרי הטיגרסים והאריות - לראשונה בארה"ב אובחנו שני חתולי בית כחולים בקורונה, שניהם למרבה המזל עם סימפטומים קלים ולא חריפים והם צפויים להתאושש במהירות. החתולים נדבקו כנראה ממשפחת הבעלים או מתושבים בשכונה שבה נהגו לשוטט.

 

הוטרינרית הבכירה בארגון בריאות הציבור של ארה"ב (CDC) קייסי בארטון (Casey Barton) מיהרה להרגיע: "אנחנו לא רוצים שאנשים ייכנסו לפאניקה, שאנשים יפחדו מחיות בית או ימהרו לשלוח אותם לבדיקות. אין כל ראיה לכך שחיות בית מעבירות את הנגיף לבני אדם".

(שוק ההון כלכליסט בטלגרם)

 

7:45 - המומחה של הבית הלבן: "אם המגבלות יוסרו מיידית - הקורונה תתפרץ שוב"

 

המומחה של הבית הלבן למחלות זיהומיות, ד"ר אנתוני פאוצ'י, הפציר במושלי המדינות בארצות הברית שלא לשחרר את המגבלות שהוטלו בעקבות מגפת הקורונה באופן מיידי. לדבריו, "עשו את זה בצורה מדודה. זו הנוסחה המצליחה. אם לא נעשה זאת, יש סיכוי גבוה שהנגיף יתפרץ שוב - והדרך היחידה לא לפתוח את הכלכלה היא התפרצות נוספת". נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, אמר שהוא "לחלוטין לא מסכים" עם כוונתו של מושל ג'ורג'יה לפתוח את מרבית העסקים שנסגרו - אך ציין שהמושל יעשה מה שהוא חושב לנכון. 

 

עולים לאוטובוס בניו יורק עולים לאוטובוס בניו יורק צילום: רויטרס

 

7:30 - מקסיקו: מניין חולי הקורונה חצה את רף ה-10 אלף

 

מקסיקו דיווחה כי ביממה האחרונה אובחנו 1,043 חולי קורונה נוספים במדינה - ובכך הגיעה המדינה ל-10,544 נדבקים. כמו כן, ביממה האחרונה מתו במקסיקו 113 חולים נוספים, ומניין המתים הכולל עלה ל-970. מקרה הקורונה הראשון במקסיקו אובחן ב-28 בפברואר - ולאחר 32 ימים כבר אובחנו 1,000 מקרים. כשבועיים לאחר מכן מספר הנדבקים כבר עמד על 5,000. כעת, תשעה ימים אחר כך, הכפיל את עצמו מספר הנדבקים.

 

7:00 - סין: 10 חולי קורונה נוספים, ללא מקרי מוות ביממה האחרונה

 

נציבות הבריאות הלאומית של סין הודיעה כי ביממה האחרונה אובחנו 10 חולי קורונה נוספים בלבד, לעומת 30 אתמול. עוד נמסר, כי לא נרשם מקרה מוות מקורונה ביממה האחרונה. לפי סין, שישה מהמקרים החדשים היו של אנשים שנדבקו בחו"ל - לעומת 23 ביממה הקודמת. עם זאת, הנציבות ציינה גם כי אובחנו 27 חולי קורונה שאינם סובלים מתסמיני המחלה - לעומת 42 כאלה אתמול. בכך עלה מספר הנדבקים בסין ל-82,798, ומספר המתים נותר 4,632.

x