$
כלכלה ומדיניות

נגיף הקורונה

5,300 נוסעים בשתי אוניות - בהסגר

אנשים על סיפון שתי האוניות עוברים בדיקות רפואיות, ואלה המציגים סימפטומים מסוימים נבדקים גם בבדיקות מיוחדות לזיהוי הנגיף. הספינה Dimaond Princess עוגנת לחופי יוקוהמה, ליד טוקיו, והספינה השנייה, ה-World Dream, עוגנת בהונג קונג

שירות כלכליסט 16:3805.02.20

למעלה מ-5,300 בני אדם מוחזקים בהסגר על שתי אוניות תענוגות מול חופי הונג קונג ויפן, בעקבות חשש שהנוסעים והצוות היו חשופים באופן לא מודע לנגיף הקורונה.

 

אנשים על סיפון שתי האוניות עוברים בדיקות רפואיות, ואלה המציגים סימפטומים מסוימים נבדקים גם בבדיקות מיוחדות לזיהוי הנגיף החדש שהתפשט במהירות בסין ומחוצה לה.

 

האוניה World Dream האוניה World Dream צילום: AFP

 

הספינה Dimaond Princess עוגנת לחופי יוקוהמה, ליד טוקיו, ועליה 2,666 נוסעים ו-1,045 אנשי צוות; הספינה השנייה, ה-World Dream, עוגנת בהונג קונג ועליה 1,800 בני אדם - כך לפי דיווח של מחלקת הבריאות של העירייה.

 

החשש מהדבקה אפשרית של אלפי נוסעים בים חושפת את הפגיעות של אוניות התענוגות למחלות ויראליות, כמו נגיף הקורונה. האיום מעלה שאלות גם לגבי תעשיית אוניות התענוגות האסייתית הנמצאת בשיאה, ונסמכת ברובה על לקוחות קשישים, הנמצאים במצב סיכון גבוה בכל הקשור לנגיף- ועדת הבריאות הלאומית של סין דיווחה כי 80% ממקרי המוות בסין כתוצאה מהנגיף היו של אנשים מעל גיל 60.

 

האוניה Dimaond Princess האוניה Dimaond Princess צילום: רויטרס

 

20 אלף בני אדם ברחבי סין ו-200 בני אדם ברחבי העולם נדבקו עד כה בנגיף הקורונה, שגבה עד כה את חייהם של 490 איש בסין, ועוד שניים מחוצה לה.

 

חברות קרוזים מרחבי העולם הודיעו כי ינקטו בצעדים נוספים על מנת להגן על לקוחותיהן מפני הדבקות, כולל מניעה מנוסעים ששהו בסין במהלך השבועיים האחרונים לעלות להפלגה.

 

ספינות נמצאות בסכנה הגבוהה ביותר בזמן התפרצות מגיפה, בגלל המגורים הקרובים של הנוסעים והצוות. חוקרים עדיין לא יודעים כיצד נגיף הקורונה מתפשט ועד כמה הוא מדבק.

x