$
קנאביס

אליום מדיקל מוכרת את פעילות הייצור של WIRION ב-17 מיליון דולר

חברת המכשור הרפואי Cardiovascular Systems הודיעה כי רכשה את פעילות הייצור של מוצר ה-WIRION מחברת גרדיה מדיקל - חברה בת של אליום מדיקל; בדצמבר האחרון נסוגה בוסטון סיינטיפיק ממזכר הבנות לזכויות הפצה בלעדיות של מוצרי גרדיה בשוק האמריקאי

צלי גרינברג 09:4906.08.19

חברת המכשור הרפואי Cardiovascular Systems, הנסחרת בבורסת נאסד"ק לפי שווי של 1.49 מיליארד דולר, הודיעה הבוקר (ג') כי רכשה את פעילות הייצור של מוצר ה-WIRION מחברת גרדיה מדיקל - חברה בת של אליום מדיקל, הפועלת לפיתוח וייצור של מיכשור רפואי זעיר ונסחרת בבורסת ת"א. סכום הרכישה עומד על 17 מיליון דולר.

 

מנכ"ל חברת אליום מדיקל אסף אלפרוביץ מנכ"ל חברת אליום מדיקל אסף אלפרוביץ צילום: ארז אוזיר

 

קרדיווסקולר מפתחת מערכות טיפול התערבותיות לחולים עם מחלת עורקים היקפית, והמוצר שפיתחה גרדיה הוא מעין פילטר למניעת תסחיפים בעת טיפול בחסימות כלי דם, הן בעורקי הלב והן בעורקי הגפיים. חסימות אלו מלוות בכאבים ומגיעות עד כדי קטיעת גפיים. בעת פתיחת העורקים נוצרים תסחיפים, שעלולים להגיע לעורקים אחרים ולסתום גם אותם, ומערכת ההגנה מונעת אותם.

 

מה דעתך על מניית אולמד סולושנס:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

אסף אלפרוביץ, מנכ"ל אליום מדיקל, מסר במסגרת הודעת קרדיווסקולר על הרכישה, כי "אנו מאמינים שמערכת ה-WIRION תהיה סינרגיסטית עם תיק המוצרים הצומח של CSI, ונמשיך לשתף פעולה עימם לביצוע העברת הייצור בזמן".

 

סקוט וורד, יו"ר, נשיא ומנכ"ל CSI, מסר כי "רכישת מערכת WIRION תומכת עוד יותר במחויבותנו ובמשימתנו לבנות פורטפוליו מקיף של מוצרים, שמטרתם לשפר את התוצאות הרפואיות עבור חולים העוברים התערבות היקפית מורכבת".

 

CSI מתכננת למסחר את מערכת WIRION בארה"ב לאחר העברת הייצור מגרדיה מדיקל - ובתום תקופת מעבר של 12 עד 15 חודשים. גרדיה תשמור על זכויות מערכת ה-WIRION לביצוע טיפולי אנגיופלסטיה וסטנטציה בעורקי הקרוטיס.

 

הסכם הרכישה מגיע לאחר שאליום מדיקל דיווחה בחודש דצמבר האחרון על ביטול מזכר ההבנות שהיה לגרדיה עם ענקית המכשור הרפואי בוסטון סיינטיפיק, לזכויות הפצה בלעדיות של מוצריה בשוק האמריקאי לתקופה של שלוש שנים. גרדיה מוזגה (100%) לתוך אליום ב־2012, כאשר קרן מדיקה שהחזיקה בה קיבלה בתמורה מניות אליום בהיקף לא מהותי.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x