$
פרסום ושיווק

המדינה מעלה את מחירי הלחם: החלה תתייקר ב-19 אג', לחם אחיד פרוס - ב-26 אג'

לפי הודעת משרד הכלכלה, מתוך חמשת הלחמים הנמצאים בפיקוח, מחירם של חלה, מאפה שמרים ולחם אחיד כהה פרוס וארוז יעלה בשיעור של 3.85%. הלחם האחיד הרגיל לא יתייקר. הסיכום טעון את אישור ועדת המחירים והגורמים המשפטיים

נורית קדוש 16:4616.12.18

הנסיון לבלום את העלאת מחירי הלחם שבפיקוח נכשל: משרד הכלכלה יעלה את מחירי הלחם האחיד הפרוס והארוז, כמו גם את מחיר החלות. בעקבות ההחלטה, צפוי מחירם של חלה או מאפה שמרים 500 גרם ולחם אחיד כהה פרוס וארוז 750 גרם, לעלות בשיעור של 3.85%, שהם כ-19 אגורות עבור חלה וכ-26 אגורות עבור לחם אחיד כהה ופרוס.

 

 

 

 

מחירם של לחם אחיד כהה 750 גרם, לחם לבן 750 גרם ולחם לבן פרוס וארוז 500 גרם, יוותר ללא שינוי. ההחלטה התקבלה לאחר מו"מ עם המאפיות, בנסיון להימנע מהעלאת מחירם של הלחמים הבסיסים ביותר. הסיכום טעון את אישור ועדת המחירים והגורמים המשפטיים.

 

  צילום: עמית שאבי

 

 

כזכור, לאחרונה הגישו המאפיות לוועדת המחירים בקשה להעלאת מחירים, בעקבות התייקרות תשומות הייצור. ועדת המחירים מצאה שיש מקום להעלות את מחירי הלחם שבפיקוח ב-3.5%, אולם נמנעה מלפרסם את פרוטוקול הדיון או את המלצתה. יו"ר הועדה קיבל החלטה לפיה יש להעלות את המחיר, ועם קבלת האישור המשפטי הדבר יבוצע על ידי משרד הכלכלה. העלאת מחירי הלחם בפיקוח מייצרת לגיטימציה להעלאת מחירי לחמים ומאפים שונים שאינם תחת הפיקוח על המחירים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x