$
כלכלה ומדיניות

קנדה: סמנכ"לית הכספים של וואווי שוחחרה בערבות לאחר שנחשדה בהפרת הסנקציות על איראן

מנג וונזהאו, בתו של מייסד החברה, משתחררת לאחר שבילתה במעצר במשך יותר משבוע. האמריקאים דורשים את הסגרתה, ואילו סין זעמה על המעצר. טראמפ אמר כי ייתכן שיתערב במקרה

שירות כלכליסט 08:1812.12.18
בית המשפט בקנדה שחרר בערבות את מנג וונזהאו, סמנכ"לית הכספים של וואווי, שנעצרה לבקשת ארה"ב בחשד להפרת הסנקציות על איראן.

 

לפי החלטת השופט מבית המשפט הגבוה בקולומביה הבריטית, מנג משתחררת לאחר יותר משבוע שבו בילתה במעצר. תנאי השחרור מחייבים אותה לענוד צמיד אלקטרוני, להיות בבית בין השעות 23 בלילה ועד 6 בבוקר, והתנועה שלה מוגבלת לטווח מסוים בתוך ונקובר. למנג ובן זוגה שני בתים בעיר.

 

הערבות נקבעה ל-10 מיליון דולר קנדי (7.5 מיליון דולר) ומנג נדרשת לחזור לשימוע נוסף בפברואר. בהתאם לבקשת עורך דינה, שלושה מאבטחים ישמרו על מנג מסביב לשעון, ויוצמד לה גם נהג. עם זאת, השופט דחה את בקשת מנג כי בן זוגה ישמש כאחד הערבים לה, זאת מכיוון שאינו תושב ונקובר. במקום נבחרו סוכן נדל"ן, סוכן ביטוח ומדריכת יוגה כערבים לה, במסגרת זו הם הפקידו 3 מיליון דולר קנדי ומנג תספק את שאר הערבות.

 

 

מנג וואנז'ו, סמנכ"לית הכספים בוואווי ובתו של המייסד מנג וואנז'ו, סמנכ"לית הכספים בוואווי ובתו של המייסד צילום: אי פי איי

 

 

מנג (46), בתו של מייסד החברה, נעצרה ב-1 בדצמבר בהתאם לדרישת האמריקאים שאף דורשים את הסגרתה. היא מואשמת שהשתמשה בחברת בת של וואווי בשם סקי קום כדי להפר את הסנקציות על איראן בין השנים 2014-2009. היא מכחישה את ההאשמות נגדה.

 

מוואווי נמסר בתגובה כי הם בטוחים ש"מערכות המשפט בקנדה ובארה"ב יגיעו למסקנה הנכונה בתום ההליכים". עם זאת בסין הגיבו בזעם על המעצר ואיימו כי קנדה תעמוד בפני "השלכות חמורות" אם לא תשוחרר אותה בהקדם. אתמול הדגישה שרת החוץ הקנדית, כריסטיה פרילנד כי המעצר לא היה החלטה פוליטית וכי לרשויות בקנדה אין תפקיד ישיר בנעשה.

 

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הגיב על ההתפתחות ואמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי הוא יכול להתערב במקרה, וזאת על מנת למנוע הידרדרות נוספת ביחסים עם סין. "מה שטוב למדינה, אני אעשה", הצהיר. "אני חושב שזה טוב למה שבוודאי יהיה הסכם הסחר הגדול ביותר אי פעם – שזה דבר חשוב מאד...אני בהחלט אתערב אם אחשוב שנחוץ".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x