$
חברה וסביבה

מגזין טיים חשף את אנשי השנה שלו: קבוצת עיתונאים "שומרי סף הנלחמים על האמת"

בין העיתונאים שנבחרו נמנה גם העיתונאי הסעודי ג'מאל חשוקג'י, שנרצח מוקדם יותר השנה בטורקיה והעיתונאית הפיליפינית מריה רסה שחשפה את מלחמות הסמים האלימות במדינה. "אומץ מגיע אלינו ברמות שונות ובתקופות שונות", כתב העורך הראשי

שירות כלכליסט 16:2811.12.18
מגזין טיים חשף את אנשי השנה שלו – קבוצה של עיתונאים, אותם מגדירים במגזין כשומרי הסף הנלחמים על האמת.

 

בין העיתונאים שנבחרו, נמנה גם העיתונאי הסעודי ג'מאל חשוקג'י, שנרצח מוקדם יותר השנה בטורקיה. ביחד איתו ציינו במגזין גם את העיתונאית הפיליפינית מריה רסה (Maria Ressa), שהקימה את אתר האינטרנט Rappler, שחושף את מלחמות הסמים האלימות במדינה בהובלתו של הנשיא רודריגו דוארטה, בתגובה הואשם האתר בהעלמת מס, ורסה עומדת בפני עונש מאסר של עשר שנים. מערכת העיתון קפיטל במרילנד, שחמישה מחבירה נרצחו בהתקפת ירי ביוני, מוזכרת גם כן וגם העיתונאים קיאו סואה (Kyaw Soe Oo) ו-ווה לונג המרצים שבע שנות מאסר במיאנמר לאחר שחשפו ברויטרס את הטבח בבני הרוהינגיה.

 

 

אנשי השנה של הטיים - "אנחנו מוקירים 4 עיתונאים וארגון חדשות אחד ששילמו מחיר כבד כדי לעמוד באתגרי התקופה" אנשי השנה של הטיים - "אנחנו מוקירים 4 עיתונאים וארגון חדשות אחד ששילמו מחיר כבד כדי לעמוד באתגרי התקופה" צילום: TIME

 

 

"כמו כל המתנות האנושיות, אומץ מגיע אלינו ברמות שונות ובתקופות שונות", כתב העורך הראשי של טיים, אדוארד פלשנטל. "השנה אנחנו מוקירים 4 עיתונאים וארגון חדשות אחד ששילמו מחיר כבד כדי לעמוד באתגרים של התקופה".

 

בכל דצמבר מכריז המגזין על איש השנה, שהוא לדבריו "האדם או הקבצה שהשפיעו בצורה הגדולה ביותר על החדשות ועל העולם- לטוב ולרע – בשנה החולפת". בשנה שעברה נבחרו הנשים שחשפו את ההטרדות המיניות שעברו. המסורת נמשכת כבר מאז 1927, אז נבחר צ'רלס לינדברג.

 

מועמדים נוספים השנה לתואר היו משפחות המהגרים שהופרדו בגבול בין ארה"ב ומקסיקו, התובע המיוחד רוברט מולר שחוקר את קשריו של דונלד טראמפ לרוסיה וכריסטין בלסי פורד שחשפה כי ברט קוואנו, המועמד של טראמפ לשופט בית המשפט העליון תקף אותה מינית בצעירותו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x