$
תעשייה ופיננסים

מנכ"ל סיילספורס מארק בניוף ואשתו רוכשים את המגזין טיים תמורת 190 מיליון דולר

הרכישה מחברת מרדית' צפויה להיסגר תוך כחודש. לדברי העורך הראשי של הטיים, משפחת בניוף תחזיק בטיים כהשקעה משפחתית ו"למגזין לא יהיה שום קשר לסיילספורס". העסקה מזכירה את רכישתו של מנכ"ל אמזון את הוושינגטון פוסט

שירות כלכליסט 09:1517.09.18
אחרי ג'ף בזוס: שוב מנכ"ל מיליארדר של חברת טכנולוגיה קונה מגזין דפוס יוקרתי, והפעם זהו מנכ"ל סיילספורס (Salesforce) מארק בניוף ואשתו לין בניוף, שרוכשים את מגזין טיים תמורת 190 מיליון דולר מחברת מרדית'. "משפחת בניוף תחזיק בטיים כהשקעה משפחתית", כך אמר העורך הראשי של טיים, אדוורד פלזנטל לאנשי צוותו לאחר שהוכרז על העסקה אתמול (א').

 

"למגזין לא יהיה שום קשר לסיילספורס, החברה שמארק ייסד ב-1999. למרות שהם לא ינהלו את המגזין, אנחנו ברי מזל שמארק ולין ינחו אותנו בעודנו יוצאים ליצור חברה חדשה", כך פלזנטל.

 

 

 

על פי חברת מרדית' העסקה צפויה להיסגר תוך 30 יום.

 

מייסד ומנכ"ל סיילספורס מארק בניוף מייסד ומנכ"ל סיילספורס מארק בניוף צילום: בלומברג

 

עסקת טיים מזכירה את הרכישה שביצע מנכ"ל אמזון בזוס את הוושינגטון פוסט תמורת 250 מיליון דולר. הרכישה שהתבצעה לפני חמש שנים, הייתה דוגמא נוספת לגורו טכנולוגי שקונה עסק עיתונאי. רכישת הוושינגטון פוסט נעשתה בנפרד מתפקידו של בזוס כמנכ"ל אמזון, ובניוף, שמדורג במקום ה-246 ברשימת המיליארדרים של בלומברג, הבטיח שהמצב יהיה דומה במקרה של הטיים. "כמו שכולם יודעים, הטיים הוא תיבת אוצר של ההיסטוריה והתרבות שלנו", כך אמר בניוף באימייל שכתב ל-CNN. "יש לנו כבוד עמוק לארגון הזה, ואנחנו גאים שהוא מהווה כעת נדבך נוסף בתיק ההשקעות המשפחתי שלנו".

 

 

 

מרדית' רכשה את מגזין טיים ואת שאר חברת טיים בנובמבר האחרון. החברה הודיעה מיד עם הרכישה שבכוונתה למכור מספר כותרים שלא התאימו לדעתה לכמה מהאחרים, כולל מגזין טיים עצמו. מרדית' אישרה את העסקה עם בניוף כבר בחודש מרץ, תוך תקווה שהעסקה תיחתם תוך חודשיים, אך כאמור הדבר לקח יותר מהצפוי. במסגרת העסקה עם בניוף, מרדית' תמשיך לספק "שירותים כגון שיווק, פרסום, רכישת חומרי גלם והדפסה", כך על פי מרדית'. החברה עדיין מנסה למכור שלושה כותרים של טיים לשעבר: Fortune, Money ו-Sports Illustrated, אותם בניוף לא רוכש, ודובר מטעם החברה אמר שהם צפויים להימכר "בעתיד הקרוב".

 

המגזין טיים המגזין טיים צילום: איי פי

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x