$
פרסום ושיווק

הרשות השנייה פתחה בהליך הפרה נגד ערוץ 20: "הראיון עם מצית ביה"ס - חציית קו אדום"

מצית בית הספר הדו-לשוני בירושלים העניק ראיון מחויך לערוץ 20; יו"ר הרשות השניה, יוליה שמאלוב ברקוביץ': "חופש הביטוי הוא חשוב מאוד אבל יש להבחין בינו לבין מתן לגיטימציה לאלימות"

יואב סטולר 18:2413.11.18
הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו פתחה בהליך הפרה נגד ערוץ 20 , בעקבות הראיון עם מצית בית הספר הדו-לשוני בירושלים. מהרשות נמסר כי היא "רואה בחומרה את הראיון שהתקיים בערוץ 20. זו חציית קו אדום". יתקבל, תוטל על הערוץ סנקציה כספית או אחרת.

 

יו"ר הרשות השניה, יוליה שמאלוב ברקוביץ', גינתה את התנהלות ערוץ 20 ואמרה: "הרישיונות לא ניתנו לאף גוף מדיה כדי לקדם אג'נדה פרטית. חופש הביטוי הוא חשוב מאוד אבל יש להבחין בינו לבין מתן לגיטימציה לאלימות. אני מעודדת מכך שהנהלת ערוץ 20 לקחה אחריות ומיהרה להתנער מפעילותו של העבריין ומהאופן המחפיר שבו התנהל הראיון, ומקווה שראיונות מהסוג הזה לא יקבלו זמן מסך בעתיד".

 

מצית בית הספר, יצחק גבאי, התראיין בערוץ בתוכנית "אולפן פתוח עם בועז גולן " בתחילת השבוע, לאחר שהורשע ונדון לשלוש שנות מאסר.

 

לפי מכתב התשובה ששלח האמון על פניות הציבור ברשות השנייה, דוד רגב, אל מגישי התלונה והגיע לידי "כלכליסט", התקבלו תלונות הרבות בעקבות הראיון, ובהן תלונה של הורים לתלמידים בבית הספר. בפניות נטען כי בראיון שהיה בהשתתפותם של חברי פאנל אחרים, גבאי לא הביע כל חרטה. "יתרה מזו, הראיון, על פי התלונות, היה מחויך, וחברי הפאנל לא הפסיקו לחייך ולהחליף הלצות. איש מהם לא מחה על הדברים ולא גינה את המעשה, נכתב במסמך.

 

יוליה שמאלוב ברקוביץ' יוליה שמאלוב ברקוביץ' צילום: אלכס קולומויסקי

 

עוד עולה מהמכתב שבירור בעניין נפתח גם בנציבות פניות הציבור ברשות השנייה. רגב כתב במכתבו אל הפונים כי "הצפייה בתוכן עוררה בי אי נוחות עד כדי סלידה. במשך דקות ארוכות נראה המרואיין גבאי מחייך ומדושן, ואיש מהמשתתפים האחרים בפאנל אינו מעמת אותו עם מעשהו העברייני המזעזע. יתרה מזו, חברי הפאנל האחרים נראו מחויכים והחליפו ביניהם הלצות. מנחה הפאנל, גולן, עשה ניסיון רפה וביקש מחברי הפאנל 'בואו נהיה רציניים', אך לא פעל להפסיק את הדיון".

 

תגובת הערוץ כפי שהובאה למתלוננים היתה כי "הנהלת הערוץ רואה בחומרה את הראיון עם העבריין יצחק גבאי שהצית את בית הספר הדו לשוני בירושלים. הראיון חרג מכל נורמה מקובלת ואנו מסתייגים לחלוטין הן מהפשע שביצע והן מהאופן בו התנהל הראיון".

 

עוד נמסר כי "השיחה בשידור חי באולפן התפתחה לכיוון שחרג מנורמות המקובלות בתוכניות מסוג זה. לצערנו זה טבעו של שידור חי שלא הכול בו ניתן לשליטה ולפיקוח בעיקר כשלוקחים בו חלק מרואיינים רבים ומגוונים".

 

הנהלת הערוץ מסרה עוד כי בסיום התוכנית התנצל המנחה בשידור על הדברים. בהמשך הוא התנצל על הדברים בעמוד הפייסבוק שלו. הנהלת הערוץ התנצלה על הדברים ברשתות החברתיות והודיעה כי תפרסם הודעת התנצלות נוספת במהלך שידוריה. עוד הוסיפה הנהלת הערוץ כי בעקבות המקרה הופקו לקחים ורועננו הנהלים בקרב העוסקים בתוכניות אקטואליה ובעיקר אלו המשודרות בשידור חי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x