$
שווקי חו"ל

פוקס תמכור לקומקאסט את יתרת אחזקותיה בסקיי ב-15 מיליארד דולר

פוקס המאה ה-21 תמכור לקומקאסט את אחזקותיה בסקיי בהיקף של 39%; זאת לאחר שבסוף השבוע גברה קומקאסט על פוקס בהתמחרות לרכישת מניות השליטה בענקית המדיה הבריטית סקיי, והמאבק שנמשך 21 חודשים הגיע לסיומו

שירות כלכליסט 19:0126.09.18

פוקס המאה ה-21 תמכור לקומקאסט את הנתח הנותר שלה בענקית המדיה הבריטית סקיי, תמורת כ-15 מיליארד דולר, וקומקאסט תחזיק ב-100% מסקיי. כך הודיעה היום (ד') פוקס, ימים ספורים אחרי שהפסידה לקומקאסט במאבק הארוך על רכישת מניות השליטה בסקיי (נתח של 61%), שנחשבת לנכס נחשק במיוחד בתעשיית הטלוויזיה.

 

מלחמת ההצעות של קומקאסט ופוקס נמשכה כ-21 חודשים, והסתיימה בסוף השבוע האחרון כאשר ענקיות המדיה האמריקאיות קיימו התמחרות בת 24 שעות. קומקאסט הציעה 17.28 פאונד למניה, בעוד שההצעה של פוקס היתה נמוכה יותר ועמדה על 15.67 פאונד למניה - כך על פי גורמים רשמיים בפאנל ההתמחרות.

מטה סקיי בלונדון מטה סקיי בלונדון צילום: Sky


               
 

קומקאסט היא החברה האם של רשת NBC האמריקאית, של אולפני ההסרטה יוניברסל ופארקי השעשועים של יוניברסל. עם ההחלטה עליה כזוכה, הסתיימה ההתמודדות הממושכת בין שתי המתחרות שכללה שורה של הצעות משופרות מצדן, לצד תגובות שליליות - בעיקר מצד המערכת הפוליטית והרגולטורית בבריטניה לרעיון של מכירת הרשת.

 

ניצחון של פוקס, שבבעלות משפחת מרדוק, היה יכול להיות בעייתי מבחינת הרגולטורים הבריטיים, שכן במקרה כזה החברה היתה עוברת לאחזקה של 100% בסקיי לצד נכסי מדיה נוספים שמחזיק מרדוק בבריטניה ובהם העיתונים הטיימס והסאן - שהיו מקנים לו השפעה תקשורתית גדולה מדי לדעת רבים.

 

ההצעה של פוקס היא בעקיפין הצעה של דיסני, שצפויה (אם לא תהיה מניעה בלתי צפויה) להשלים במהלך השנה הקרובה את רכישת רוב נכסי פוקס תמורת 71 מיליארד דולר.

 

קומקאסט ניהלה השנה גם מאבק לרכישת מרבית נכסי פוקס, אך הודיעה בחודש יוני כי היא מוותרת על העסקה לוולט דיסני ותתמקד במירוץ לרכישת סקיי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x