$
הכסף

פרסום ראשון

סלינגר רושמת הישג: תפקח על כל נותני שירותי התשלום

ההחלטה התעכבה בגלל מחלוקת בין רשות שוק ההון לבנק ישראל שדרש לשמור לעצמו את הפיקוח על השחקנים הגדולים. איום של מנכ"ל האוצר וסלינגר הכריע לטובת הממונה על שוק ההון

רחלי בינדמן ועמרי מילמן 17:2615.08.18

הממונה על שוק ההון הפורשת דורית סלינגר רושמת הישג משמעותי, כנראה אחרון בתפקיד: תפקח על כל נותני שירותי התשלום בישראל.

 

 

 

בין רשות שוק ההון בראשות סלינגר לבנק ישראל, הנגידה קרנית פלוג והמפקחת על הבנקים חדוה בר, היתה מחלוקת כבדה סביב זהות המפקח על נותני שירותי התשלום החדשים שפעילותם הוסדרה במסגרת חוק שטרום, כאמור היום הסוגיה הוכרעה לטובת סלינגר.

 

מוקדם יותר השבוע הפיץ משרד האוצר את תזכיר החוק המסדיר את הפיקוח על נותני שירותי התשלום דוגמת עלי פיי (Alipay), אפל פיי (Apple Pay), פיוניר (Payoneer Inc) ואחרים שיאפשר לראשונה את כניסתם לפעילות בישראל.

 

 

מימין: ראש רשות שוק ההון דורית סלינגר ומנכ"ל האוצר שי באב"ד מימין: ראש רשות שוק ההון דורית סלינגר ומנכ"ל האוצר שי באב"ד צילום: אלכס קולומויסקי, אוראל כהן

 

התזכיר התעכב כאמור בגלל מחלוקת בין רשות שוק ההון לבנק ישראל סביב הפיקוח עליהם. למרות שחוק שטרום קבע שרשות שוק ההון תפקח עליהם, בבנק ישראל דרשו לשמור לעצמם את הפיקוח על השחקנים הגדולים (מעל מיליארד שקל) ובכך בעצם ביקשו לסגת מהסיכומים מול רשות שוק ההון.

 

אלא שמנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד ודורית סלינגר איימו בתגובה כי אם בבנק ישראל פותחים את ההסכמות אז רשות שוק ההון דורשת כעת לפקח על חברות כרטיסי האשראי המופרדות – לאומי קארד וישראכרט.

 

משכך, בפיקוח על הבנקים חזרו בהם מהדרישה אך השאירו פרצה: תזכיר החוק מאפשר להעביר סולקים ונותני שירותי תשלום לפיקוח בנק ישראל בהסכמה משותפת של שר האוצר ונגידת בנק ישראל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x