ספורט ישראלי

רעידת אדמה בהפועל ירושלים: אורי אלון עוזב, במו"מ לכניסה לסלטיקס

אלון הסביר כי "בחודשים האחרונים רוב פעילותי הוקדשה לחברת ההייטק שלי קומפאס ובצורה הדרגתית הצטמצם היקף הפעילות שלי בקבוצת הכדורסל"; מנהל מו"מ על רכישת 8% מבוסטון סלטיקס והעביר את סמכויותיו לקבוצת המשקיעים, ובהם איל חומסקי שיהפוך לשותף-מנהל בקבוצה

שירות כלכליסט 13:2512.06.18

רעידת אדמה בכדורסל הישראלי: היזם אורי אלון, אחד מבעלי הפועל ירושלים, הודיע היום (ג') כי הוא עוזב את הקבוצה שהפסידה בחצי גמר הפיינלפור של ליגת העל הכדורסל. בתוך כך נודע כי אלון מנהל משא ומתן על רכישת 8% ממניות בוסטון סלטיקס מה-NBA, הקבוצה אותה הוא אוהד, כשהתנאי לכך היה שלא ישמש כבעלים של קבוצה נוספת במקביל.

 

 

 

פחות מ-24 שעות אחרי שהפסידה בחצי הגמר להפועל חולון, מסרה הקבוצה כי "אלון העביר את סמכויותיו בהפועל ירושלים לקבוצת משקיעים שכוללת את הפרסומאי איל חומסקי שיהפוך לשותף-מנהל בקבוצה. גיא הראל ימשיך לכהן כמנכ"ל הקבוצה". לפי ההודעה: "אלון עוזב בעקבות צמיחה משמעותית של החברה שלו, קומפאס, אשר גייסה לפני מספר חודשים 550 מיליון דולר מסופטבנק, קרן ההשקעות בטכנולוגיה הגדולה בעולם. שוויה של קומפאס עומד היום על 2.2 מיליארד דולר".

  

מימין: דרווין קיצן ואורי אלון מימין: דרווין קיצן ואורי אלון צילום: אוהד צויגנברג

 

בהודעה מצוטט אלון שאומר: "זכיתי להגשים חלום ולראות את הקבוצה שאני אוהד מילדותי זוכה פעמיים באליפות המדינה ומצליחה בעקביות תוך שהיא מגיעה בכל שנה לפיינל פור. ראיתי צמיחה עצומה בקהל האוהדים שבחמש השנים האלה התבסס כאחד הקהלים הדומיננטיים באירופה, ויחד שברנו הגמוניה של 50 שנים בארץ. במקביל להצלחתה של הקבוצה, חברת הטכנולוגיה שהקמנו בניו יורק, קומפאס, זכתה להצלחה והכרה בקנה מידה עולמי. לשם השוואה, כשרכשנו את הפועל ירושלים, קומפאס העסיקה כ-30 עובדים לערך. כיום, החברה כוללת מעל ל-5,000 עובדים. כמובן שהנסיבות השתנו בהתאם, כך שבחודשים האחרונים רוב פעילותי הוקדשה לקומפאס ובצורה הדרגתית הצטמצם היקף הפעילות שלי בקבוצת הכדורסל".

 

הפועל ירושלים נמכרה בשנת 2013 לאלון, שעומד בראש קבוצת המשקיעים שרכשה 90% מהבעלות על הקבוצה. הקבוצה כללה את חומסקי, את סוכן הכדורסלנים ארן טלם ואת הכדורסלן אמארה סטודמאייר. אלון היה הדמות הדומיננטית ביותר מבחינה כספית וניהולית.

 

ביוני 2015, כשנתיים לאחר שרכש את הקבוצה, הוביל אלון את הפועל ירושלים לזכייה ראשונה בתולדותיה באליפות המדינה. ב-15 ביוני 2017 זכתה הקבוצה באליפות שנייה בתולדותיה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x