שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
במה

הקאמרי מציג: מחזמר משירי אייל גולן

התיאטרון הציג את הרפטואר ל־2019, שיכלול את המחזמר “זה אני” שכתב הבמאי מאור זגורי

מאיה נחום שחל 14:0829.05.18

כחודשיים לאחר שנכנס לתפקידו המנכ"ל החדש של תיאטרון הקאמרי, רן גואטה, הוצג הרפטואר של התיאטרון ל־2019–2018. אחת מהבחירות הלא שגרתיות של התיאטרון היא בגזרת מחזות הזמר: התיאטרון יעלה את “זה אני”, שכתב מאור זגורי בשיתוף שירי אייל גולן. ידיעה זו עוררה לא מעט הרמות גבה באולם בו נערכה הפרזנטציה בשל העובדה שגולן נחשד בעבר בקיום יחסי מין עם קטינות. הערב (ג') שלח פורום היוצרות מכתב מחאה להנהלת הקאמרי על הבמה שהתיאטרון נותן לגולן.

 

את הבחירה הסביר מנהלו האמנותי של התיאטרון, עמרי ניצן: “זגורי הביא מחזה מצוין ושילב בו בחכמה את שירי אייל גולן שנכתבו על ידי אחרים כחלק מהעלילה. כמובן שזה אלמנט מסוים של פתיחת שערי התיאטרון לקהל רחב שהוא הקהל של גולן. אני יכול לנחש שתהיינה כל מיני תגובות וביקורות על הבחירה אבל אני בעד לא לסגור את הבמה לבני אדם, כל עוד זו רק רכילות ובית המשפט לא קבע אחרת”.

 

אייל גולן אייל גולן צילום: שאול גולן

 

 

העונה של הקאמרי נפתחה עם שלוש הצגות שעלו לאחרונה "אותלו", "רומיאו ואמא" ו"האחרים". ביולי תעלה ההפקה המסקרנת "אל נקמות", מחזה של שלום אש בבימוי איתי טיראן שעלה בבכורה ב־1907 בגרמניה. "איש עסקים" בעיירה בפולין (אלון דהן) נחוש לחתן את בתו (ג'וי ריגר) עם תלמיד חכם כדי להתקדם בחברה היהודית. התוכניות משתבשות כי בקומת המרתף של ביתו מתנהל בית זונות שהוא מקור הכסף של האיש. "זו טרגדיה מאוד אמיצה פרובוקטיבית ורדיקלית אז וגם היום", אומר טיראן. "היא בראש ובראשונה תמונת פספורט מזמנים עברו של חברה שאנחנו יודעים עליה מעט מאוד בהקשרים האלה. הנושא של זנות בעולם היהודי, שנמצא קצת מתחת לרדאר, מאוד ריתק את שלום אש".

 

 

מכתב פורום היוצרות להנהלת הקאמרי מכתב פורום היוצרות להנהלת הקאמרי

 

במקביל תעלה "מעשיה מגונה" מאת פאולה פוגל בבימוי יאיר שרמן שמספרת את פרשת המאבק על העלאת "אל נקמות" באירופה ואמריקה. בהמשך יעלו קומדיה חדשה "לא לריב" מאת גור קורן בבימוי גלעד קמחי על שלושה אחים שיוצאים בעקבות דירת ארבעה חדרים שאביהם המנוח הוריש לנערת ליווי; "הריון" מאת עדנה מזי"א בהשראת "ירמה" של לורקה; "תיקון" מאת רמי דנון ואמנון לוי; ו"המקרה של פרויד" מאת סביון ליברכט.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x