• תפריט
כלכלה ומדיניות

תוכנית הענק של טראמפ נחשפת: ישקיע 1.5 טריליון דולר בתשתיות

הבית הלבן פרסם היום את עיקרי התוכנית שכוללת השקעות גדולות בשדרוג כבישים, שדות תעופה ועוד. "נשקיע באמריקה הכפרית ונסיר מהדרך מחסומים רגולטוריים מיותרים", מבטיח טראמפ

שירות כלכליסט 18:4712.02.18

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ חשף היום את תוכנית הענק שלו לשדרוג כבישים, שדות תעופה, ותשתיות ציבוריות אחרות. התוכנית כוללת השקעה של 1.5 טריליון דולר בתשתיות בארה"ב.

 

עם זאת, יש לציין כי רק 100 מיליארד דולר מהסכום שעליו הכריז טראמפ - לכל היותר - יגיעו מתקציבים פדראליים. הסיוע הכספי מוושינגטון יינתן כמענק משלים, בתנאי שערים ומדינות בארה"ב ישקיעו בשיקום תשתיות מתקציבן.

 

 

 

על פי ההודעה ששיגר הבית הלבן הערב, השקעות חדשות יבוצעו באזורים כפריים בארה"ב שנזנחו בעבר, כאשר במקביל תינתן לשלטון המקומי אוטונומיה משמעותית בנוגע ליכולת להחליט איך להשתמש בכסף.

 

טראמפ. מצהיר שיתמקד ב"אמריקה הכפרית" טראמפ. מצהיר שיתמקד ב"אמריקה הכפרית" צילום: איי פי

 

טראמפ מבטיח להסיר מהדרך "מחסומים רגולטוריים שעלולים לעמוד בדרך של פרויקטי תשתיות גדולים" במטרה לקצר את זמן הביצוע של פרויקטים אלה. בין היתר, כוללת התכנית תמריצים לעידוד גורמים מקומיים לפתח תשתיות באופן משמעותי.

 

"במסגרת התוכנית תינתן עזרה פדראלית משמעותית לפרויקטים שיש להם פוטנציאל לשפר באופן דרמטי את מצב התשתיות באמריקה", צוין בהודעה.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x