• תפריט
כלכלה ומדיניות

חדל ציוצים: כשהבורסות נופלות, טראמפ שותק

נשיא ארה"ב שצייץ במרץ ברשת החברתית כל זמן ששוק המניות היה בעלייה נאם היום באוהיו, אך לא אמר מילה על הנפילות הדרמטיות בבורסות העולם. היועץ הכלכלי של קלינטון ואובמה לשעבר: "טראמפ טעה בחודשים האחרונים כשהתמקד בשוק המניות. הוא צריך להתמקד בענייני לחם וחמאה"

שירות כלכליסט 13:4106.02.18

על רקע הירידות בבורסה, טראמפ דיבר היום (ב') באירוע באוהיו אבל לא לקח אחריות על מה שקורה בשווקים, למרות שעשה זאת בקביעות בזמן שהם נמצאו בעלייה.

הניגוד החזק הוא סימן לכך שטראמפ אולי מבין את המסר, שמחודד ע"י יועצי הבית הלבן לשעבר, לפיו נשיאים אמריקנים נמנעו בעבר מלעסוק ישירות במגמות בוול סטריט.

 

ג'ין ספרלינג, יועץ כלכלי בכיר לשעבר לנשיאים קלינטון ואובמה, אמר שטראמפ טעה בחודשים האחרונים כשהתמקד רבות בשוק המניות. "למרות ששוק המניות שילש את עצמו בתקופת קלינטון, עמדתו הייתה שהנשיא צריך למקד את מדיניותו ואת המסרים שלו לציבור בענייני לחם וחמאה... ושעיסוק בשוק המניות יסיח את הדעת מהכלכלה האמיתית," כך ספרלינג.

 

דובר הבית הלבן ראג' שה אמר לכתבים על סיפונו של האייר פורס 1 בדרכו של טראמפ לנאום באוהיו: "תראו, השווקים אכן נעים ונדים בטווח הקצר. כולנו יודעים זאת... אבל יסודות הכלכלה שלנו חזקים מאוד והם נמצאים בכיוון הנכון".

 

 

דונלד טראמפ על רקע וול סטריט. אף מילה על מניות דונלד טראמפ על רקע וול סטריט. אף מילה על מניות צילום: עוזי בלומר, TNS

 

לאורך נאום שנשא במפעל בלו-אש באוהיו, טראמפ לא אזכר את שווקי המניות, בשונה ממנהגו בעבר. בנאום מצב האומה שנשא בשבוע שעבר, אמר טראמפ: "שוק המניות שובר שיאים, ועלה ב-8 טריליון דולר ויותר בערכו בפרק הזמן הקצר הזה".

 

ב-7 בינואר הוא כתב בטוויטר: "שוק המניות יוצר רווחים אדירים עבור ארצנו, לא רק בצורת מחירי המניות חסרי התקדים, אלא גם בצורת משרות בהווה ובעתיד. משרות, משרות, משרות. שבעה טריליון דולר נוצרו מאז נצחוננו הגדול בבחירות!"

 

הציוץ של טראמפ:

 

 

שלושה ימים קודם לכן הוא צייץ: "דאו הרגע שבר את שיא ה-25 אלף. מזל טוב! הקיצוצים הגדולים ממשיכים ברגולציה הלא נחוצה".

 

ב-17 בינואר אמר טראמפ לרויטרס שהוא מקבל תגובות של אנשים אסירי תודה על הגדלת גובה תכניות הפרישה, ושהוא מאמין שהעלייה לא הייתה קורית אם יריבתו הדמוקרטית הילארי קלינטון הייתה זוכה בבחירות 2016.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x