שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
קולנוע וטלוויזיה

יום הקולנוע הישראלי: סרט שווה לכל נפש

המלצות ליום הקולנוע הישראלי שיתקיים מחר ויציע 33 סרטי קולנוע ישראלים במחיר 10 שקלים לכרטיס

אור סיגולי 08:2105.09.17

מחר יתקיים יום הקולנוע הישראלי, במהלכו יקרינו כל רשתות בתי הקולנוע ברחבי הארץ אך ורק סרטים כחול־לבן במחיר של עשרה שקלים בלבד לכרטיס.

 

המגוון כולל את הסרטים שמוקרנים כעת בבתי הקולנוע, אלו שעזבו את האולמות בחודשים האחרונים, וטרום־בכורות שטרם נצפו על ידי הקהל הרחב. כל אלו הופכים את האירוע שזו שנתו הרביעית לפופולרי במיוחד, ומומלץ להזמין כרטיסים מראש, או להגיע בשעה מוקדמת, לשריין מקומות באולמות שצפויים להיות מלאים.

 

מתוך "במדינת הגמדים" מתוך "במדינת הגמדים" צילום: ויקטור בזרוקוב

 

 

שני הסרטים שבוודאי כבר נחטפו כל המקומות הפנויים בהם, הם “פוקסטרוט” של שמוליק מעוז ו”געגוע” של שבי גביזון. שניהם עוטרו ב־13 מועמדויות לפרסי האופיר הקרבים, ושניהם הוקרנו במהלך סוף השבוע האחרון בפסטיבל ונציה היוקרתי. סרט נוסף שעשוי למשוך צופים רבים הוא “מכתוב”, סרט הקולנוע הראשון אותו כתבו חנן סביון וגיא עמר, יוצרי “עספור”, שגם מככבים בתפקידים הראשיים.

 

יעקב כהן דרמטי

 

שלושת אלו הם ללא ספק התותחים הכבדים, אבל הם לא היחידים. שתי המלצות חמות הן “מוטלים בספק” ו”פיגומים”, שניהם סרטי ביכורים, שניהם מועמדים לפרס הסרט הטוב ביותר באופיר ונדמה שהם עוסקים באותו נושא, אך כל אחד מהם שונה ומצטיין בפני עצמו.

 

“מוטלים בספק” שכתב וביים אלירן אליה, הוא סיפור על הקשר שנוצר בין קולנוען תל אביבי (רן דנקר), עליו נגזרו עבודות שירות בעבודה עם נוער בסיכון, ועם אחד מתלמידיו (אדר חזאזי גרש). זוהי דרמה ריאליסטית שכוללת לא רק משחק נפלא, אלא גם טומנת בחובה כמה רגעים עוצמתיים שמגיעים לנקודת שיא באחת מסצנות הסיום החזקות של הקולנוע הישראלי בשנים האחרונות.

 

הדברים האלו תקפים גם לגבי “פיגומים” של מתן יאיר, במרכזו תיכוניסט (התגלית אשר לקס) שנקרע בין החיים שמתכנן לו אביו (יעקב כהן בהופעה דרמטית משובחת) כיורש חברת הבנייה של המשפחה, לבין היקסמותו מעולם הרוח, אותו מייצג אחד ממוריו (עמי סמולרצ’יק).

 

לאלו המגיעים ליום הקולנוע הישראלי עם ילדים קטנים, מומלץ מאוד להתארגן על מקומות ב”מבצע ביצה” של אלון גור־אריה, סרט הרפתקאות מטופש וחמוד להפליא, על מרדף חוצה ישראל בעקבות ביצת נשר נדירה שנפלה לידיים הלא נכונות. עם חיים אוסדון (“הדוד חיים”), ירון ברלד, אסף אשתר, טל מוסרי, יהורם גאון ועוד.

 

"מוטלים בספק". מסצינות הסיום החזקות של הקולנוע הישראלי "מוטלים בספק". מסצינות הסיום החזקות של הקולנוע הישראלי צילום: שי גולדמן ורד אדיר

 

 

על מפלצות וחיילים

 

צופים המחפשים עשייה קולנועית אלטרנטיבית יותר, יכולים לתת הזדמנות ל”מדינת הגמדים” של יניב ברמן – מעשיית בעל זבוב המתרחשת בצפון הארץ, ובה קבוצת ילדים המאמינים שבשדה הסמוך למקום מגוריהם חיה מפלצת, ומוצאים את עצמם במאבק עם שני חיילים שברחו מהזירה המתחממת בגבול הלבנוני.

 

מעבר לסרטים המוזכרים פה, יוקרנו עוד 27 סרטים, כך שההיצע בהחלט יכול לבלבל. אבל במחיר של עשרה שקלים בלבד, זה לא הימור נורא כל כך.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x