$
כלכלה ומדיניות

טראמפ שוב משתלח: "הגרמנים רעים מאוד"

לפי דיווח ב"דר שפיגל", כך אמר נשיא ארה"ב בעת פגישה עם מנהיגי האיחוד האירופי בבריסל בהתייחסו לעודף המסחרי של גרמניה מול ארצו; התחייב לפגוע בייבוא הרכב ממדינה זו

שירות כלכליסט 12:2526.05.17

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, שנמצא בחלק האחרון של המסע הבינלאומי שלו, שוב מצית להבות: לפי דיווח של העיתון הגרמני "דר שפיגל" הנשיא אמר אתמול (ה') במהלך פגישתו עם מנהיגי האיחוד האירופי בבריסל כי הגרמנים הם "רעים מאוד" - זאת עקב העודף המסחרי שיש להם מול ארה"ב. הוא אף התחייב לחסום את יבוא הרכב ממדינה זו.

 

 

 

"הגרמנים רעים, מאוד רעים", אמר טראמפ, כך לפי משתתפים בפגישה, שכללה גם את נשיא הנציבות האירופית ז'אן קלוד יונקר ונשיא המועצה האירופית דונלד טוסק, שניהם תומכים של גרמניה. לדבריו, "מיליוני המכוניות שהם מוכרים בארה"ב, זה נורא. אנחנו נעצור את זה".

 

טראמפ בסעודיה. ביקור יותר רגוע טראמפ בסעודיה. ביקור יותר רגוע צילום: אם סי טי

 

זו לא הפעם הראשונה שטראמפ מתלונן על העודף המסחרי של גרמניה מול ארה"ב, ולטענתו הייבוא הגרמני פגע בתעשיית הייצור האמריקאית. בינואר הוא איים להטיל מכס של 35% על ייבוא מכוניות גרמניות. הוא ניסה גם לנהל מו"מ על הסכם סחר דו צדדי עם גרמניה במהלך פגישתו עם הקנצלרית אנגלה מרקל במרץ. אולם היא נאלצה להסביר לו שהסכמי הסחר מבוצעים מול האיחוד האירופי כולו.

 

לא כולל האיחוד האירופי, גרמניה היא היצואנית השלישית בגודלה בעולם, אחרי סין וארה"ב. ב-2016 העודף המסחרי שלה עמד על 225 מיליארד יורו (282.7 מיליארד דולר).

 

 

 

במקביל לביקורת על גרמניה, טראמפ ניצל את ביקורו בבלגיה כדי לנזוף במנהיגי נאט"ו על כך שהם לא עושים מספיק כדי לעמוד ביעד ההתחייבות הכספי שלהם. היום הוא ממשיך במסע שלו ויגיע לסיציליה לפסגת מנהיגי מדינות G7, כשנושאי הסחר הבינלאומי צפויים לעמוד בראש סדר היום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x