$
כלכלה ומדיניות

הבחירות בארה"ב: שר המסחר של בוש עובר לצד של קלינטון

קרלוס גוטיירז הרפובליקאי מתנער מטראמפ: "לא רוצה לחזור למצב של מדינה שבה אם לילד יש שם משפחה לטיני, אז הנשיא נותן לאחרים רישיון להתנהג כלפיו בבריונות"

שירות כלכליסט 22:2415.08.16
קרלוס גוטיירז, שר המסחר לשעבר של ארה"ב, הביע תמיכה במועמדותה של הילארי קלינטון לנשיאות במהלך ראיון ב־CNN שלשום. גוטיירז הצטרף בכך לרשימה של פוליטיקאים רפובליקנים שהחליטו לחצות את הקווים ולא לתמוך בדונלד טראמפ. גוטיירז כיהן כשר המסחר בממשלו של ג'ורג' וו. בוש ותמך באחיו ג'ב בוש, מושל פלורידה לשעבר, בבחירות לראשות המפלגה הרפובליקנית.

 

"עשיתי סוויץ' מטראמפ בשבוע שבו הוא פנה נגד השופט קוריאל ודיבר על ה'אפרו־אמריקאי שלי'. זה גמר את הסיפור בשבילי. אמרתי שזהו זה", אמר גוטיירז בתוכנית "מצב האומה" של רשת CNN. "אני לא רוצה לחזור למצב של מדינה שבה אם לילד יש שם משפחה לטיני, אז הנשיא נותן לאחרים רישיון להתנהג כלפיו בבריונות". גוטיירז התייחס למקרה בתחילת יוני שבו טראמפ טען כי השופט גונזלו קוריאל, שנולד באינדיאנה, יפסוק נגד אוניברסיטת טראמפ בתביעה נגדה. זאת בגלל מוצאו המקסיקני של השופט. במקרה השני הצביע טראמפ לכיוונו של משתתף אפרו־אמריקאי בעצרת בקליפורניה ואמר: "תראו את האפרו־אמריקאי שלי פה. תסתכלו עליו. האין הוא נפלא?".

 

טראמפ טראמפ צילום: רויטרס

"בחרתי בקורות החיים של קלינטון", אמר גוטיירז. "אני חושב שהיא הבחירה הטובה ביותר עבור המדינה שלנו. אני לא חושב על זה כרפובליקני, אני חושב על זה כאזרח ארה"ב. בשלב מסוים צריך לשים את המפלגה שלך בצד. אני לא רוצה לחיות בחברה שטראמפ ייצור פה", הוסיף.

 

באופן מסורתי, הרפובליקנים תומכים נלהבים בהסכמי סחר חופשי, דבר שטראמפ מתנגד לו נחרצות. גוטיירז אמר כי המדיניות הכלכלית שמציג המועמד הרפובליקני היא הרסנית. "את ההצעה שלו לקיצוצי מסים אני אוהב בתור רפובליקני. אבל אז יש לו איזו אסטרטגיה חלופית ליבוא, שמתאימה למדינה לא מפותחת", אמר גוטיירז. "זה יהיה אסון".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x