$
פנאי

תיאטרון לאומי? לא בטוח: השרה רגב הכריזה על ועדה לבחינת מעמדו של "הבימה"

הקמת הוועדה בראשה יעמוד יו"ר המועצה לתרבות ואמנות, יגאל עמדי, היא תוצאה של דו"ח מבקר המדינה המתייחס לקשיים הכלכליים המתמשכים של התיאטרון ומעמדו כתיאטרון לאומי ויפורסם בחודש הבא

מאיה נחום שחל 19:2004.04.16
שרת התרבות מירי רגב הודיעה היום על הקמת ועדה מייעצת לבחינת מעמדו של תיאטרון הבימה כתיאטרון לאומי, בראשותו של יו"ר המועצה לתרבות ואמנות, יגאל עמדי.

תיאטרון הבימה הוכרז בשנת 1958 כתיאטרון לאומי ובאותה שנה אף קיבל את פרס ישראל.

 

הקמת הוועדה נעשתה בעקבות דו"ח מבקר המדינה על תיאטרון "הבימה" המתייחס לקשיים הכלכליים המתמשכים של התיאטרון ולגבי מעמדו כתיאטרון לאומי. הדו"ח צפוי להתפרסם בחודש הבא. הוועדה תבחן את ההגדרות והמשמעות של תיאטרון לאומי ותביא המלצות בפני השרה בנוגע לתיאטרון הבימה הנמצא תחת תכנית הבראה.

 

בוועדה חברים אנשי ציבור ממדור תיאטרון, אנשי אקדמיה, גורמים משפטיים ומקצועיים ממשרד התרבות, מתחום התיאטרון והתקציבים.

 

שרת התרבות והספורט רגב: "תיאטרון הבימה הוא חשוב ויש לשמור עליו, עם זאת נשאלת השאלה במה בא לידי ביטוי היותו תיאטרון לאומי ועל כן לאור דו"ח המבקר שעוסק בכך מצאתי לנכון להקים ועדה שתבחן את הנושא מתוך כוונה לחזק ולהעצים תיאטרון לאומי על כל הנגזרות הנובעות מכך. אני מודה למבקר המדינה שהציף את הנושא. כמו כן אני מודה להנהלת הבימה על העשייה לאורך השנים ומרגישה מחויבת להביא את השינוי המיוחל בהבימה".

 

רגב. "מצאתי לנכון להקים ועדה שתבחן את הנושא" רגב. "מצאתי לנכון להקים ועדה שתבחן את הנושא" צילום: טלי מאייר

 

מהתיאטרון הלאומי הבימה נמסר: "התיאטרון הלאומי הבימה יציין בעוד שנתיים 100 שנים להקמתו. את תוארו קיבל בזכות הצלחותיו ורמתו הגבוהה לאורך השנים בארץ ובמדינות רבות מעבר לים. אנחנו מברכים את משרד התרבות על הקמת הועדה ושמחים על הודעת שרת התרבות לפיה הכוונה העומדת מאחורי הקמת הוועדה הינה לחזק ולהעצים את התיאטרון הלאומי. הבימה היה, הינו ויהיה התיאטרון הלאומי של מדינת ישראל מאז ולתמיד".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x