$
ספורט ישראלי

"הכדורגל הישראלי יהנה מהכנסה של יותר מחצי מיליארד שקל בשנים הקרובות"

במסיבת עיתונאים הודיעה מנהלת הליגה לכדורגל כי מכרה את כל זכויות השידור שלה ל-4 שנים לצ'רלטון. "כל הקבוצות יצולמו וישודרו", אמר יו"ר המנהלת יורם באומן

שירות כלכליסט 17:5123.12.15

מנהלת הליגה תקבל מצ'רלטון, מפעילת ערוצי ספורט 1 וספורט 2, 126.5 מיליון שקל בשנה לארבע שנים. מנהלת הליגה של הליגות המקצועניות בישראל הודיעה במסיבת עיתונאים על הסכם מכירת זכויות השידור של הליגות הישראליות.

 

 

 

יורם באומן, יו"ר המנהלת, הכריז בתחילת הדברים: "מדובר על תוצאה מדהימה של המכרז לזכויות השידור. הכדורגל הישראלי יקבל 126.5 מיליון שקל בעונה, עלייה מ-46 מיליון שקל. ההסכם הוא ל-4 שנים וזה אומר הכנסה של יותר מחצי מיליארד שקל לכדורגל הישראלי בשנים הקרובות".

 

לצ'רלטון תהיה אופציה לרכישת עונה חמישית באותו המחיר. כמו כן, צ'רלטון תוכל למכור את הזכויות למשחק המרכזי לאחד הערוצים המתחרים וגם משחקים אחרים בליגת העל, לרבות התקצירים, תוכנית הסיכום, משחקי גביע הטוטו, גביע המדינה והליגה הלאומית.

 

באומן טען ש"המכרז יוביל להגדלת החשיפה של הכדורגל הישראלי בפריפריה".

 

יורם באומן יורם באומן צילום: אוראל כהן

 

בתנאי המכרז כל המשחקים של ליגת העל ישודרו. "כל הקבוצות יצולמו וישדורו", אמר באומן. "יש מקסימום חשיפה לכדורגל הישראלי מה שמאפשר לגופים מסחריים להיות שותפים שלנו".

 

אורן חסון, מנכ"ל המנהלת, הוסיף: "קבוצות הכדורגל יהנו מחלוקת כספים גדולה הרבה יותר. חלק מהכסף ישמש לקידום הכדורגל הישראלי". חסון הוסיף: "למדנו בגורמים בארץ וחו"ל. יצרנו אקלים תחרותי שלא היה כדוגמתו. הסביבה העסקית היתה קשה לפיצוח. מודה לכל המתמודדים שהתמודדו במזכרז. הבעת אמון בכדורגל הישראלי ובמנהלת. בחנו כל חלופה אפשרית, לרבות הקמת ערוץ. בנינו מכרז קשה - אבל ככל שהשידור יהיה יותר טוב ככה הכדורגל יהיה יותר טוב. יהיה ניהול אדוק שלנו של התוכן לצד צ'רלטון. תוכנות סטטיסטיקה וגרפיקות על המסך - משהו יוצא מן הכלל".

 

על פי הערכות, הקבוצות יקבלו סכום שינוע בין 4 ל-6 מיליון שקל מזכויות שידור - עלייה מכ-2 מיליון שקל השנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x