$
ספורט עולמי

ג'יימי ורדי שובר שיאים ומקים אקדמיות

החלוץ של לסטר סיטי ונבחרת אנגליה, שהפך אתמול לשחקן הראשון שהבקיע שערים ב-11 משחקים רצופים בפרמיירליג, רוצה לתת ההזדמנויות לשחקנים שכיום הם בתחתית הפירדמידה

שירות כלכליסט 13:2729.11.15

ג'יימי ורדי משיק בית ספר משלו לכדורגל שיעניק לשחקנים מוכשרים שנפלו מתחת לרדאר הזדמנות ללכת בעקבותיו. החלוץ של לסטר סיטי ונבחרת אנגליה, שאתמול הפך לשחקן הראשון שהבקיע שערים ב-11 משחקים רצופים בפרמיירליג, משוכנע שיש שחקנים נוספים שנמצאים כעת בתחתית הפירמידה ומסוגלים להתקדם למעלה, והוא רוצה להעניק להם את ההזדמנות לחקות אותו.

 

 

 

לאחר ששוחרר משפילד ונסדי בהיותו בן 16 בלבד, ורדי שיחק בקבוצת סטוקברידג' פארק סטילס מליגת המשנה השמינית באנגליה, ובהליפקס טאון. ב-2012 הוא עבר ללסיטר מפליטווד טאון, שבאותה תקופה לא היו באף ליגה.

 

עלייתו המטאורית של ורדי המשיכה כשזומן לנבחרת האנגלית במאי, ומאז הוא הספיק לשבור את השיא של רוד ואן ניסטלרוי והבקיע שערים ב-11 משחקים רצופים בפרמיירליג.

 

עם זאת, ורדי (28) לא שכח את שורשיו, ובששת החודשים האחרונים הוא עובד על הקמת אקדמיה שתעניק לשחקנים מרקע דומה את ההזדמנות להגשים את החלומות שלהם. הוא מתכוון לקיים מחנה שנתי שבו 60 שחקנים שאינם משחקים בליגות המקצועיות יעברו אימונים ויקבלו הנחיות בכל התחומים של המשחק, וכן יזכו בהזדמנות לשחק מול המועדונים.

  

ג'יימי ורדי, חלוץ לסטר סיטי ג'יימי ורדי, חלוץ לסטר סיטי צילום: איי פי

 

"אני יודע שיש עוד שחקנים במצב דומה לשלי, והם רק זקוקים להזדמנות", אומר ורדי. "יותר ויותר שחקנים נופלים מהמערכת בשלב מוקדם. מבחינתי, זה היה שפילד ונסדי כשהייתי בן 16, מכיוון שהם חשבו שאני קטן מדי. אני זוכר את ההרגשה , וקשה להתאושש מזה או אפילו לחשוב על קריירה מקצועית. כבר הרבה זמן שאני חושב שאפשר לעשות משהו בנידון, ולאחר כמה שיחות עם הסוכן שלי, ג'ון מוריס ועם ארוסתי, בקי החלטנו להקים את V9 כדי לחשוף כישרונות ולהעניק לשחקנים האלה הזדמנות להשיג חוזים מקצועיים, וגם כדי ללמוד ולהבין מה צריך כדי להפוך להיות שחקן מקצועי ברמה

הגבוהה ביותר".

 

ורדי ומוריס יחלו לקבל מועמדויות במאי הבא, והמחזור הראשון יתקיים 12 חודשים לאחר מכן. ורדי מתחתן בקיץ הבא והוא בעל סיכוי גבוה לקבל זימון לנבחרת של רוי הודג'סון לטורניר היורו בצרפת.

 

הסיבה העיקרית לכך שהקמת בית הספר אורכת כל כך הרבה זמן היא לאפשר מספיק זמן למצוא את השחקנים המתאימים. בעודם באקדמיה השחקנים יעברו הערכות טכניות, טקטיות, מנטאליות ופיסיות. מועדוני הפרמיירליג והפוטבול ליג יוזמנו לצפות באימונים ובמשחקים המבחן, על מנת לבדוק את השחקנים הבולטים.

 

ורדי היהי נוכח בתקופת המחנה והתקווה היא שיוכל לחשוף כמה יהלומים לא מלוטשים. "אנחנו מאמינים שיש עוד הרבה ג'יימי ורדי שם בחוץ", אומר מוריס, שעובד בסוכנות קיי ספורטס מנג'מנט. "אקדמיית V9 מעוניינת למצוא אותם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x