$
ספורט עולמי

יובנטוס - הקבוצה האהובה והשנואה ביותר באיטליה

יובנטוס נבחרה לקבוצה הפופולארית ביותר במדינה עם 35% מהנשאלים שהגדירו עצמם כאוהדי הקבוצה. אינטר דורגה שנייה עם 17%, ואחריה היריבה העירונית מילאן (14%), נאפולי (10%) ורומא (7%)

שירות כלכליסט 14:0930.09.15

סקר חדש הכתיר את יובנטוס כקבוצת הכדורגל האהובה ביותר והשנואה ביותר באיטליה.

 

 

 

אוהדי יובנטוס. הרומאים שונאים דווקא את מילאן אוהדי יובנטוס. הרומאים שונאים דווקא את מילאן צילום: איי פי

 

הסקר, שנערך על ידי קופ – קואופרטיב צרכנים איטלקי - ו- Osservatorio Capitale Sociale, בחן את התפיסות לגבי כדורגל במדינה.

 

הסקר מצא ש-40% מהאיטלקים מגדירים עצמם כאוהדי כדורגל, ירידה מ-56% ב-2009, אך גבוה ב-4% לעומת 2013. עם זאת, מתוך האוהדים, 47% הגדירו עצמם כאוהדים שרופים, 30% אוהדים פעילים ו-23% הם אוהדים מתונים יותר.

 

באופן לא מפתיע במיוחד, אנשים המחזיקים בדעות פוליטיות קיצוניות יותר הם גם בעלי גישה מיליטנטית יותר כלפי הקבוצות שלהם. 50% מבין אלה שהגדירו את עצמם שמאלניים קיצוניים הם גם אוהדים שרופים, ו-69% מהימנים הקיצוניים.

 

מבין אלה שהגדירו עצמם כשייכים למחנה המרכז, 42% תיארו עצמם כאוהדים פעילים, לעומת 36% בלבד כאוהדים שרופים. מקרב האוהדים הימניים, 7% היו אוהדים מתונים.

 

יובנטוס נבחרה לקבוצה הפופולארית ביותר במדינה עם 35% מהנשאלים שהגדירו עצמם כאוהדי הקבוצה. אינטר דורגה שנייה עם 17%, ואחריה היריבה העירונית מילאן (14%), נאפולי (10%) ורומא (7%).

 

מבין הקבוצות הללו, האוהדים של רומא התגלו כשמאלניים ביותר, ושל מילאן ימניים יחסית. האוהדים של אינטר נוטים יותר לעבר הצד השמאלי של המפה הפוליטית, בעוד שאוהדי יובנטוס ונאפולי הם במרכז.

 

הגברת הזקנה הוכתרה גם כקבוצה השנואה ביותר, כש-43% מהמשתתפים בסקר טענו כי הענקית מטורינו היא הקבוצה הכי פחות מועדפת עליהם, אינטר דורגה שנייה בדירוג זה עם 24% מהקולות.

 

פירוט על פי קבוצות מראה ש-74% מאוהדי נאפולי ואינטר ציינו את יובנטוס כקבוצה הכי פחות אהודה, 63% מאוהדי רומא ו-50% מאוהדי מילאן.

 

למרבה העניין, לאציו לא הייתה הקבוצה השנייה השנואה ביותר על אוהדי רומא, אלא דווקא מילאן, עם 18% מהקולות. במקביל, 56% מאוהדי יובנטוס מגדירים את אינטר כקבוצה השנואה עליהם.

 

בסקר השתתפו 1,121 אנשים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x