שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פנאי

שרה שטרן, הבעלים המיתולוגי של קפה תמר, הלכה לעולמה

בית הקפה הפך לאחד מסמליו הבולטים של רחוב שינקין בתל אביב ולבית שני עבור אמנים ויוצרים כמו נתן אלתרמן, נחום גוטמן, רוני סומק ועמוס לביא; שטרן ניהלה אותו במשך 60 שנה עד הקיץ האחרון; היא נפטרה הבוקר בגיל 90

גלי וולוצקי 12:2309.09.15
שרה שטרן, הבעלים של קפה תמר המיתולוגי ברחוב שינקין בתל אביב, נפטרה הבוקר (יום ד'), בגיל תשעים. שטרן שהפכה לאחד מסמלי רחוב שנקין בתל אביב ניהלה את קפה תמר עד הקיץ האחרון, שאז הודיעה במפתיע על סגירתו, והוא סגר את דלתותיו ביוני האחרון.

 

בית הקפה הוותיק נפתח בשנת 1941, ובשנת 1956 רכשו את המקום בני הזוג אברהם ושרה שטרן. שטרן ניהלה את המקום במשך שישים שנה, ודמותה הססגונית והדעתנית מזוהה עם בית הקפה. במהלך שנות פעילותו הפך המקום לבית קבוע ליוצרים רבים, בהם נתן אלתרמן, נחום גוטמן, ומאוחר יותר גם מאיר פיצ'חדזה, דודו בוסי, רוני סומק, עמוס לביא ורבים אחרים.

 

כשסגרה את המקום אמרה שטרן "עכשיו יהיה לי זמן לנכדים", והסגירה נעשתה בתמיכת בני משפחתה ביניהם חברת הכנסת איילת ורבין שסיפרה כי המשפחה מעוניינת להוריד משטרן את עול הניהול השוטף של המקום שהפך להיות כבד עליה.

 

הלוויתה תתקיים מחר בשעה 15:30 בבית העלמין קרית שאול.

 

שרה שטרן בבית הקפה המיתולוגי. סגרה את המקום בחודש יוני האחרון שרה שטרן בבית הקפה המיתולוגי. סגרה את המקום בחודש יוני האחרון

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x