שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

הכלכלן המשפיע ביותר בעולם: דרון אסמוגלו

אסמוגלו קיבל את התואר, בהתבסס על מאמרים שפרסם בעשר השנים האחרונות. הוא טורקי ממוצא ארמני המרצה באוניברסיטת MIT בארה"ב, שגבר על 2,223 כלכלנים מובילים, בדירוג RePEc. ומי במקום השני?

שירות כלכליסט 10:5902.08.15
הכלכלן דרון אסמוגלו הוכתר לכלכלן המשפיע ביותר בעולם בהתבסס על מאמרים שפרסם בעשר השנים האחרונות. אסמוגלו, הוא טורקי ממוצא ארמני המרצה באוניברסיטת MIT בארה"ב, הוא גבר על 2,223 כלכלנים מובילים, בדירוג RePEc. זהו מאגר מידע מרוכז של מאמרים כלכליים, והדירוג מבוסס על מידע שנאסף על הכלכלנים והפקולטות לכלכלה הרשומים במאגר.

אנדרי שלייפר מאוניברסיטת הרווארד מדורג שני, ואחריו מדורגים ג'יימס הקמן מאוניברסיטת שיקגו ורוברט בארט מאוניברסיטת הרווארד. בן ברננקי, לשעבר יו"ר הבנק הפדראלי המרכזי של ארה"ב דורג במקום ה-25.

 

שמו של אסמוגלו אוזכר כבר כמועמד לפרס נובל בכלכלה, ולאחרונה הוא זכה להכרה נוספת בזכות ספרו "מדוע אומות נכשלות" (Why Nations Fail) שחיבר ביחד עם ג'יימס רובינסון.

 

דרון אסמוגלו דרון אסמוגלו

 

המאמרים שלו מכסים טווח רחב של תחומים החל מאי שוויון בהכנסות ובשכר ועד להון אנושי והכשרות. הוא חיבר שורה של מאמרים שניסו להתיר את הקשר בין מוסדות ממשלתיים חזקים והתפתחות כלכלית. המחקר מצא כי החוקים במדינות העשירות שמגנים על נכסים ומגבילים את כוח הבכירים תורמים לשגשוג.

 

מאמריו של אסמוגלו פורסמו בכתבי עת מובילים, כולל American Economic Review וכתב העת לכלכלה פוליטית. אסמוגלו למד לתואר ראשון בכלכלה באוניברסיטת יורק, משם המשיך לתואר בכלכלה מתמטית ואקונומטריקה ודוקטורט בכלכלה בלונדון סקול אוף אקונומיקס.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x