$
בורסת ת"א

ערן מיטל רוצה לקנות חברת אשראי צרכני של אמיר ברמלי

דירקט קפיטל של מיטל דיווחה על מגעים ראשונים לרכישת פעילות האשראי מידי אמיר ברמלי, שניצב במוקד חקירת רשות נייירות ערך

גיל קליאן 12:1709.07.15

דירקט קפיטל, חברת הנדל"ן שבשליטת ערן מיטל, דיווחה היום (ה') על מגעים לכניסה לתחום פעילות חדש - אשראי צרכני.

 

החברה דיווחה כי היא מנהלת מגעים ראשונים לרכישת פעילות חברת אשראי צרכני של אמיר ברמלי. ברמלי הוא הבעלים של קבוצת רוביקון, מבעלי השליטה בשלד קלע השקעות וכן בחברת מיחזור הפסולת וו.טי.פי (WTP) יחד עם אבנר ארזי. כמו כן נחקר ברמלי על ידי רשות ניירות ערך על רקע פעילותו בקרן קלע. לגבי החברה עצמה לא נמסרו פרטים מעבר לעובדה כי היא עוסקת במתן "אשראי צרכני לתשלומי חשבונות".

מה דעתך על מניית קנאשור:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

דירקט קפיטל הוסיפה, כי בעוד הפעילות שהיא רוצה לרכוש היא של ברמלי לבדו, עדיין אחד הדירקטורים של דירקט קפיטל הוא ארזי - שהוא כאמור השותף של ברמלי בחברה בורסאית אחרת, WTP. לארזי ומיטל הסכם, מכוחו הם נחשבים למחזיק משותף בחברה. כך, ארזי למעשה הוא מבעלי השליטה בדירקט קפיטל.

 

החקירה של רשות ני"ע בעניינו של ברמלי בודקת האם ברמלי ביצע עבירות של מרמה במסגרת קרן קלע. על פי רשות ני"ע, מממצאי החקירה עלה, כי במהלך התקופה שבין 2014-2012 גייסה קלע ממאות משקיעים מאות מיליוני שקלים באמצעות הנפקת אג"ח, ותוך הבטחה לתשואות גבוהות - כל זאת ללא פרסום תשקיף כמתחייב על פי חוק. עוד עולה, כי החברה מסרה פרטים מטעים לרשות ני"ע בדבר זהות המשקיעים, מספרם המדויק והיקף השקעתם בה. קלע, כך החשד, יצרה מצגי שווא בפני המשקיעים לפיהם תשקיע את הכספים שתגייס לטובת "השלמת הון" של תאגידים ישראלים, בעוד שבפועל ובניגוד לפרסומים באתר החברה ובניגוד להסכמים בין המשקיעים/בעלי האג"ח, שימשו מרבית כספי המשקיעים לטובת השקעות פרטיות.

 

אמיר ברמלי אמיר ברמלי צילום: עמית שעל

  

חשדות נוספים נוגעים להטעיית הלקוחות בקרן קלע, לפיהם תמורת הגיוס תופנה לטובת פעילות "השלמות הון" בעוד שבפועל סכומי כסף ניכרים בהיקף של מאות מיליוני שקלים הועברו לטובת מימון השקעותיו הפרטיות של ברמלי וחברות הקשורות אליו.

  

ברמלי מכחיש את כל החשדות נגדו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x