$
פנאי

מוזיאון ישראל רכש תמונה של האמן האוסטרי גוסטב קלימט

המוזיאון לא מסר את סכום הרכישה, אבל יצירה אחרת של קלימט נרכשה לפני 8 שנים ע"י המיליארדר רון לאודר ב-135 מיליון דולר

רעות ברנע 19:4228.05.14

מוזיאון ישראל בירושלים רכש יצירה נדירה של האמן האוסטרי גוסטב קלימט מסוף המאה ה-19. מדובר בציור שמן על בד הראשון של קלימט באוסף המוזיאון, בו נכללות כבר מספר עבודות של האמן האוסטרי. קלימט הוא אחד מהאמנים המודרנים החשובים של סוף המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20.

 

מדובר במתווה קומפוזיציה ליצירה "רפואה" היחיד בסדרה של ציורי שמן ששרד מתוך ציורי תקרה גדולים שנועדו להיות מוצגים באולם הגדול של אוניברסיטת וינה. היצירה, שנוצרה בשנים 1897-98 לא זכתה להתלות באולם שנהרס בשנת 1945 בידי כוחות אס-אס גרמניים במהלך נסיגתם.

  

הרכישה. קומפוזיציה ליצירה "רפואה" הרכישה. קומפוזיציה ליצירה "רפואה" צילום: רעות ברנע

 

המוזיאון לא מסר את סכום הרכישה. לשם השוואה, יצירה אחרת של קלימט, " portrait of Adele Bloch-Bauer", נרכשה בשנת 2006 ב-135 מיליון דולר ע"י המיליארדר רון לאודר.

 

את המתווה ל"הרפואה" רכש מן האמן ד"ר הרמן ויטגנשטיין שמשפחתו הייתה בין תומכיו הגדולים של קלימט והוא נשאר ברשות משפחתו עד שנרכש השנה בידי מוזיאון ישראל.

 

מנכ"ל מוזיאון ישראל ג'יימס סניידר: "יצירות איקוניות מסוג זה מחזקות את יכולתו של המוזיאון להציג רצף עלילתי של תולדות האמנות החזותית. אנו גאים במיוחד להחזיק בשריד זה מאחת מיצירותיו המכוננות של קלימט".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x