שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
ספורט ופוליטיקה

המועצה הלאומית לספורט יצאה לדרך

המועצה הלאומית לספורט התכנסה לישיבה ראשונה. שרת הספורט לימור לבנת: "להקמת המועצה תפקיד חשוב ומרכזי ברפורמה שאני מובילה בספורט"

כתב ynet וכתב כלכליסט 16:2627.05.14

שרת התרבות והספורט, לימור לבנת, הציגה היום (ג') לראשונה את המועצה הלאומית לספורט - גוף העל שתפקידו להמליץ על גיבוש אסטרטגיה לאומית ארוכת טווח לצד חלוקת המשאבים הציבוריים המופנים לטובת הספורט בישראל.

עודד  טירה. חדש בספורט עודד טירה. חדש בספורט צילום: אלכס קולומויסקי

 

לבנת, שהובילה להקמת המועצה, אמרה היום בישיבתה הראשונה: "זו הפעם הראשונה בה מוקם גוף, שתפקידו לגבש מדיניות כוללת וארוכת טווח לספורט בישראל. להקמת המועצה הלאומית לספורט תפקיד חשוב ומרכזי ברפורמה שאני מובילה בספורט. אני מאחלת לחברי המועצה הצלחה בתפקידם, ומצפה מהם לראות לנגד עיניהם אך ורק את טובת הספורט והספורטאים בישראל. אני מאמינה, שפעילות המועצה תסייע רבות לפיתוח תשתיות הספורט, קידום הספורטאים, הגדלת המשאבים המוקצים וחלוקה מיטבית שלהם, דבר שיוביל בעתיד למינופו של הספורט הישראלי הן ברמה הלאומית והן בזירה הבינלאומית".

המועצה הוקמה מתוקף תיקון לחוק הספורט שהובילה השרה לבנת, והיא אמורה בין השאר לייעץ לה בנושאי קביעת מדיניות הספורט בישראל, הצבת סדרי העדיפויות להשקעת משאבים, הקמת מתקנים ותשתיות ופעילות ספורט שוטפת.

 

ביולי 2010 לבנת, הביאה היום לאישור ועדת החינוך והספורט את הצעת החוק למימוש הרפורמה בתחום הספורט והקמת המועצה הלאומית לספורט. "אני חייבת להודות שבדרך להקמת המועצה הזו נדרשתי לדלג על לא מעט מכשולים התנגדויות, אבל אני די רגילה האמת, זוהי לא פעם ראשונה ובטח לא אחרונה", אמרה. "לא ויתרתי והמועצה הזו יכולה לחזק את מעמד הספורט הספורטאים והמאמנים בארץ".

 

עודד טירה, יו"ר המועצה, אמר: "אני בא מהמגזר העסקי, יש לי עבר מגוון בספורט, אבל אני מוצא פה משרד שעובד באמות מידה ביצועיות וגם יודע לנתח באופן מקצועי להחליט ואחר כך גם לבצע וזה משב רוח מרענן. יש ויכוח על איכות ההחלטות, לכן הרבה מפחדים להחליט במגזר הממשלתי, אבל פה אני רואה מצב שהוא משובב נפש אפקטיבי יעיל ומקצוע. אני דוגל במנהיגות שמבוססת על צניעות ולכן אני לא מדבר ולא מכריז, אנחנו לא מדברים לפני. אני אדבר מעט, אבל לאחר שאוכל להוכיח שביצעתי ועשיתי דברים במועצה. "יש לי אני מאמין אבל אני לא מוסמך להעביר אותו. ראוי שחברי המועצה יגישו את האני מאמין יחד איתי. אני מקווה שהמועצה הזו תפעל ואנשים יתרמו לתהליך ההחלטה, החלטות מקצועיות כל אחד יתרום מניסיונו הספורטיבי ופחות מהמקום שהוא בא".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x