שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
IT בישראל

SAP מפטרת כ־50 עובדים וסוגרת מרכז פיתוח בכרמיאל

ענקית התוכנה מאחדת את המרכזים שלה בישראל ולכלכליסט נודע כי היא צפויה להציע לעובדים בכרמיאל לעבור למרכז שלה ברעננה. במקביל החברה מגייסת מנהלי פיתוח וסטודנטים למרכז הפיתוח המאוחד

מאיר אורבך והראל עילם 08:2712.05.14

SAP ישראל עומדת לסגור את מרכז הפיתוח שלה בכרמיאל ולפטר כ־50 איש שמועסקים בו. כך נודע ל"כלכליסט". SAP ישראל, חברה־בת של ענקית התוכנה הגרמנית SAP, היא אחת המעסיקות הגדולות ביותר בישראל בתחום התוכנה, עם כ־750 עובדים שמועסקים במרכזי החברה ברעננה ובכרמיאל.

 

על פי הערכות, מתכוונת החברה להציע לחלק המפוטרים בכרמיאל תעסוקה במרכז הפיתוח של החברה ברעננה. מרבית עובדי המרכז בכרמיאל הם תושבי הצפון, דבר שיקשה על מרביתם להיענות להצעה שכזו. ל"כלכליסט" נודע שהצעד הוא חלק מהחלטת החברה לאחד מרכזי פיתוח בכל העולם ולהתמקד במרכזי פיתוח גדולים, לצורך ייעול הליכים בחברה.

 

לסגירת המרכז בכרמיאל אין קשר לפעילות החברה ברעננה, שם מועסקים עדיין מרבית עובדי המחקר והפיתוח של החברה בישראל וגם מרכז המכירות של החברה נמצא בעיר. החברה ממשיכה לגייס עובדים למרכז הפיתוח ברעננה ולאחרונה אף פרסמה ידיעה על כוונתה לגייס 25 עובדים נוספים למרכז. בין העובדים שאותם חיפשה החברה לאחרונה ניתן לציין מנהלי פיתוח וסטודנטים.

 

בית SAP ברעננה בית SAP ברעננה

 

בנובמבר האחרון מונתה אורנה קליינמן לתפקיד מנכ"לית SAP Labs ישראל, מרכז הפיתוח של חברת SAP העולמית. היא החליפה בתפקיד את מיקי שטיינר, שכיהן כמנכ"ל המרכז במשך תשע שנים. לחברה הישראלית יש גם מרכז מכירות פעיל וגדול המוכר לחברות גדולות ועסקים קטנים ובינוניים. בראש הפעילות של המכירות בישראל עומדת סתווית נבון.

 

SAP היא אחת מחברות התוכנה הגדולות בעולם, שנסחרת לפי שווי שוק של כ־20 מיליארד דולר ומעסיקה כ־32 אלף עובדים. מטה החברה נמצא בוולדורף שבגרמניה, שם התחילה החברה את דרכה. התחזיות בשוק הן שב־2015 יסתכמו מכירות החברה בכ־19 מיליארד יורו.

 

מרכז הפיתוח של SAP בישראל הוקם לאחר שהחברה העולמית רכשה את טופ טיר הישראלית של שי וראובן אגסי. מאז ביצעה החברה מספר רכישות בישראל ומרכז הפיתוח שלה ברעננה, שמעסיק את מרבית עובדיה בישראל, נחשב לאחד מארבעת המרכזים החשובים של החברה בעולם.

 

בעקבות הרכישה הפך שי אגסי להיות אחד האנשים המובילים בחברה ואף הגיע להיות מספר 2 והמוביל הטכנולוגי שלה, שהביא לקידום המרכז בישראל והתפתחותו. לאחר עזיבתו היה חשש לסגירת המרכז, אבל החברה הביעה אמון בישראל והמשיכה לקדם את המרכז.

 

על פי אתר החברה, ל־SAP ישראל יש כ־220 אלף משתמשי קצה במערכות שלה. אחד הפרויקטים הגדולים ביותר של החברה בישראל הוא המרכבה - מערכת המחשוב הממשלתית הכוללת של כל משרדי הממשלה. בסקר BDI שנערך לאחרונה דורגה חברת SAP בין 20 החברות שבהן הכי כדאי לעבוד בישראל.

 

לא ניתן היה להשיג את תגובת החברה לידיעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x