שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

גולן עינת רכש את השליטה בארומה תל אביב מידי סהר שפע

עינת, שגם מחזיק במחצית המניות ברשת רולדין, רכש את 25% המניות הנותרות בארומה תל אביב מידי שפע לפי שווי של 60 מיליון שקל לרשת. זאת לאחר שבשנתיים החולפות רכש בהדרגה 75% ממניות הרשת

אורנה יפת 09:4408.01.14

גולן עינת השלים את רכישת יתרת המניות בארומה תל אביב מידי מייסד הרשת סהר שפע והפך לבעל השליטה היחיד ברשת בתי הקפה. ל"כלכליסט" נודע כי גולן ושפע חתמו הבוקר (ד') על העיסקה לפיה יעברו 25% המניות הנותרות מידי שפע לחברת G.E.G שבבעלות עינת. העיסקה נעשתה על פי שווי של 60 מיליון שקל. כפי שנחשף לראשונה ב"כלכליסט", גולן רכש ביוני האחרון 25% מארומה תל אביב לפי שווי של 60 מיליון שקל לרשת, לאחר שבשנת 2011 כבר רכש 50% מהרשת.

גולן עינת גולן עינת צילום: רן ברגמן

 

בשנתיים האחרונות ביצע עינת מהלכים שביססו את אחיזתו בשוק רשתות הקפה בישראל. מלבד העובדה שהוא מחזיק בבעלות על רשת אוליב ביחד עם איש העסקים אבי אשר, נכנס עינת בשנת 2012 לשותפות ברשת הקונדיטוריות רולדין ורכש מהמייסדים, האחים חקק, 50% מרולדין לפי שווי של כ-80 מיליון שקל לרשת. את רכישת ארומה תל אביב עשה עינת בשלבים כאשר הפעימה הראשונה נעשתה לאחר מו"מ קצר שלאחריו הוא רכש מחצית מהרשת. העיסקה הראשונה נעשתה לאחר ששפע ניהל מו"מ ארוך בן חצי שנה למכירת אחזקותיו ברשת לאחיו יריב שפע המחזיק בבעלות על ארומה ישראל.

 

כיום מונה ארומה תל אביב 29 סניפים שממוקמים בעיר תל אביב בלבד וארבעה סניפים בוורשה שבפולין. הסניף הרביעי בפולין נפתח לפני כשבוע בהשקעה ממוצעת של 300 אלף יורו.מאז נכנס עינת לרשת הוא החל לבצע בה שינויים ובין היתר שינוי עיצובי. בחודשים האחרונים משופצים הסניפים בהדרגה בסגנון אורבני שתואם לעיר תל אביב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x