שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הכסף

בנק יהב - זול ביותר בעמלות, היקרים ביותר - מרכנתיל וערבי ישראלי

עפ"י דו"ח של בנק ישראל ל-2013, מבין חמשת הבנקים הגדולים, הפועלים הוא הזול ביותר, לעומתו הבנק הבינלאומי הוא היקר ביותר. העלות החודשית הממוצעת לחשבון עו"ש למשקי בית במערכת הבנקאית, הסתכמה בכ- 13.9 שקלים, ירידה של כ-2.6% לעומת 2012

כלכליסט 09:4202.01.14

במחצית הראשונה של 2013, העלות החודשית הממוצעת לחשבון עו"ש למשקי בית במערכת הבנקאית, הסתכמה בכ- 13.9 שקלים, ירידה של כ-2.6% לעומת 2012. 

הבוקר (ה') הגיש המפקח על הבנקים בבנק ישראל דוד זקן  לוועדת הכלכלה של הכנסת, את הדיווח החצי שנתי אודות מחירי השירותים הבנקאיים למשקי הבית.

 

בין כל המערכת הבנקאית, בנק יהב הוא הבנק הזול ביותר בפער משמעותי מיתר הבנקים (עלות חודשית של כ-6.1 שקלים). לעומתו הבנקים מרכנתיל וערבי ישראלי הם היקרים ביותר (עלות חודשית של כ-21.4 שקלים וכ-19.5 שקלים בהתאמה).

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: גדי קבלו

 

מבין חמשת הבנקים הגדולים, בנק הפועלים הוא הזול ביותר (עלות חודשית של כ-12 שקלים), ולעומתו הבנק הבינלאומי הוא היקר ביותר (עלות חודשית של כ-16.2 שקלים).

 

 

 

בכלל המערכת הבנקאית, ההוצאה החודשית הממוצעת לחשבון בבנק יהב היא הזולה ביותר (כ- 2.7 שקלים) ובבנק פאג"י היא היקרה ביותר (כ-25.3 שקלים).

 

מבין חמשת הבנקים הגדולים, ההוצאה החודשית הממוצעת לחשבון הזולה ביותר נמצאה בבנק דיסקונט (כ-12.7 שקלים), והיקרה ביותר - בבנק הבינלאומי (כ-16.8 שקלים).

 

במחצית הראשונה של שנת 2013, ההוצאה החודשית הממוצעת בפועל של החזקת כרטיס אשראי מסוג מקומי, בינלאומי וזהב, במערכת הבנקאית, הסתכמה בכ-6.8 שקלים, כמו ב-2012.

 

 

ב-1 באוגוסט 2013, בנק ערבי ישראלי הפחית את עמלת פעולה בערוץ ישיר מסך של 1.95 שקלים לפעולה לסך של 1.65 שקל לפעולה. ב-1 באפריל 2014, צפוי להיכנס לתוקף תיקון כללי הבנקאות לעניין שירות המסלולים.

 

הדו"ח מבוסס על דיווח של הכנסות בפועל של הבנקים ושל חברות כרטיסי האשראי מעמלות שנגבו על ידם במחצית הראשונה של שנת 2013.

 

מבנק מרכנתיל נמסר בתגובה: "הנתונים שפרסם בנק ישראל היום בדבר עמלות הבנקים שמתייחסים ל"סל עמלות תיאורטי" אינו מאפיין את פעילות לקוחות הבנקים הקטנים במערכת. לראייה, מציין בנק ישראל בהודעתו את השונות הגבוהה הקיימת בין הבנקים. יתרה מכך, בהמשך הודעת בנק ישראל בהשוואת תעריפי העמלות הנפוצות בחשבון עובר ושב, נראה כי עמלות בנק מרכנתיל נמוכות מבנקים מובילים אחרים. בפועל, לקוחות בנק מרכנתיל משלמים כ- 14.3 שקל בממוצע לחודש עבור ניהול חשבון עו"ש".

רוצים לדעת מה מגיע לכם? לחצו כאן למדריך הזכויות המלא

בטל שלח
    לכל התגובות
    x