בורסת ת"א

מנורה מבטחים: גדליה דורון מונה ליו"ר זמני במקומו של מנחם גורביץ'

דורון שימש כיו"ר דירקטוריון חברת האחזקות החל מסוף 2008, לאחר שהחליף את גורביץ' שהלך בשבת לעולמו

רחלי בינדמן 14:4225.11.13
מוטי רוזן מוטי רוזן צילם: אוראל כהן

 

דירקטוריון חברת הביטוח מנורה מבטחים מינה היום (ב') את גדליה דורון ליו"ר דירקטוריון זמני במקומו של מנחם גורביץ' ז"ל, הבעלים, שנפטר בסוף השבוע.

 

דורן שימש כיו"ר דירקטוריון חברת האחזקות החל מסוף 2008 במשך שנתיים, לאחר שהחליף את גורביץ' שכיהן בתפקיד קודם לכן. בשלהי 2010 קודם מנכ"ל חברת הביטוח - ארי קלמן לתפקיד יו"ר חברת הביטוח ומנכ"ל חברת האחזקות וגורביץ' חזר לתפקיד יו"ר הדירקטוריון במקומו של דורון שחזר לכהן כדירקטור מן המניין. דורון משמש דירקטור בדירקטוריון חברת האחזקות מאז שנת 1989.

 

 

בהמשך צפוי דירקטוריון מנורה לבחור ביו"ר דירקטוריון קבוע במקומו של גורביץ'. מי שעשוי לקחת את התפקיד הוא ערן גריפל, חתנו של גורביץ' שמכהן היום כיו"ר דירקטוריון קרן הפנסיה של מנורה - מנורה מבטחים.

 

מה דעתך על מניית מנורה מב החז:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

מדובר ביו"ר דירקטוריון של חברת האחזקות שהנכס המרכזי שלה הוא חברת הביטוח (100%) שאותה מנהל מוטי רוזן ובראש הדירקטוריון שלה יושב ארי קלמן. משכך, לא מן הנמנע כי דורון יהפוך גם ליו"ר קבוע אם ירצה בכך. מצד שני, עם פרישתו בסוף 2010 מסרה מנורה כי דורון הוא זה שביקש לפרוש מהתפקיד כך שלא ברור אם ירצה להישאר בו באופן קבוע כעת.

 

דוחות חזקים למנורה – הרוויחה רק 17 מיליון שקל פחות מהמתחרה הגדולה הראל 

במקביל חברת הביטוח דיווחה היום על תוצאותיה לרבעון השלישי של השנה והציגה רווח כולל של 127 מיליון שקל. בנטרול רווח חד פעמי שנרשם ברבעון המקביל אשתקד, מדובר ברווח דומה לרבעון המקביל וזאת חרף ירידה ברווחי השקעות.

 

מנורה מבטחים סיימה את הרבעון השלישי מסיימת מנורה עם רווח כולל של 127 מיליון שקל. מדובר בירידה של 30% לעומת הרווח הכולל שנרשם ברבעון המקביל אשתקד.

 

הסיבה לכך, בדומה ליתר החברות היא רווחי השקעות נמוכים יותר שנרשמו בתיק הנוסטרו של מנורה לעומת התקופה המקבילה שהיתה חזקה יותר, בעיקר בשווקי האג"ח בהם מושקע עיקר התיק. בתשעת החודשים הראשונים של 2013 דווקא נרשמה עלייה ברווח הכולל שהסתכם ב-356 מיליון שקל - קפיצה של 30% לעומת התקופה המקבילה. זאת בעיקר בזכות גביית דמי ניהול משתנים בפוליסות ביטוחי המנהלים המשתתפות ברווחים שלא נגבו בתקופה המקבילה אשתקד. מנגד, בתקופה המקבילה נרשמה הטבת מס של 54 מיליון שקל כתוצאה מרכישת ומיזוג הבנק לפיתוח תעשיה לתוך מנורה וברבעון השלישי אשתקד נרשם רווח חד פעמי של 50 מיליון שקל כתוצאה מחתימה על הסכם עם מבטחי משנה בתחום ביטוחי הבריאות.

 

הרווח הכולל לפני מס מעסקי הפנסיה בתשעת החודשים הראשונים של שנת 2013 הסתכם ב-69 מיליון שקל למול רווח של 70 מיליון שקל בתשעת החודשים הראשונים אשתקד. הרווח הכולל לפני מס ברבעון השלישי של שנת 2013 בתחום הפנסיה, הסתכם ב-26 מיליון שקל, זהה לרווח ברבעון המקביל אשתקד. מדובר נתון מעניין בזמן שקרנות הפנסיה של המתחרות – מגדל וכלל רושמות שחיקה ברווחיות על רקע התחרות הגדולה בענף הפנסיה. למעשה מנורה מציגה ברבעון השלישי רווח הקרוב מאוד למתחרה הגדולה הראל שרשמה רווח כולל של 144 מיליון שקל ברבעון.

 

הרווח הכולל לפני מס בתחום הביטוח הכללי ברבעון השלישי של שנת 2013 בתחום ביטוח כללי, הסתכם ב-77 מיליון שקל, בהשוואה לרווח כולל של 123 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

 

סך הנכסים המנוהלים ע"י הקבוצה הסתכמו ב-113 מיליארד שקל - עלייה של 20% לעומת הנכסים שנוהלו ע"י הקבוצה בסוף הרבעון השלישי אשתקד. כ-54 מיליארד שקל מתוכם מנוהלים במבטחים החדשה, קרן הפנסיה הגדולה בישראל, לעומת כ-44 מיליארד שקל שנוהלו בקרן בתום תשעת החודשים הראשונים של שנת 2012, עלייה של 23%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x