$
פנאי

דניאלה לונדון דקל תקבל את פרס דוש לקריקטורה

לונדון דקל ל"כלכליסט": "הופתעתי כי אני ממש כישרון מזהיר באי קבלת פרסים אני אף פעם לא מקבלת ושמחתי בעיקר כדי שאני לא אצטרך להתאכזב שוב"

מאיה נחום שחל 12:0112.11.13

היוצרת דניאלה לונדון דקל תקבל את פרס דוש לקריקטורה לשנת 2013 מטעם עיריית תל אביב יפו. הפרס על שם קריאל גרדוש (דוש) מוענק ליוצרים מצטיינים בתחום הקריקטורה בכלל, והפוליטית בפרט בעיתונים בישראל. גובה הפרס עומד על 18 אלף שקל ויענק ללונדון דקל ב-29 בדצמבר על ידי ראש העיר רון חולדאי.

 

ועדת השופטים הכוללת את מישל קישקה, דוד ויצטום, ילדיו של קריאל גרדוש (דוש) ד"ר מיקי גרדוש ודניאלה סנטו-גרדוש ונמרוד רשף החליטו להעניק את הפרס ליוצרת דניאלה לונדון דקל על עבודותיה, העוסקות במשפחה, בחברה ובפוליטיקה ומתאפיינות בהומור ובאירוניה עצמית, בחכמת חיים, אומץ ואישיות מובהקת. על פי נימוקי השופטים הצליחה לונדון-דקל ליצור ז'אנר מיוחד במינו של קומיקסאית- קריקטוריסטית נשית. 

 

דניאלה לונדון דקל דניאלה לונדון דקל צילום: יובל חן

 

"שמחתי מאוד לשמוע", אמרה לונדון דקל ל"כלכליסט". "הופתעתי כי אני ממש כישרון מזהיר באי קבלת פרסים אני אף פעם לא מקבלת ושמחתי בעיקר כדי שאני לא אצטרך להתאכזב שוב. זה תמיד משמח. הגשתי מועמדות לכל הפרסים האפשריים מאז שסיימתי את בצלאל, ניסיתי את פרס האמן המתולתל, הזקן, מגדר, ואני ממש לא זוכה חוץ מפעם על ספר ביכורים שלא הייתי צריכה להגיש מועמדות", סיכמה לונדון דקל בהומור המאפיין אותה ואת יצירתה.

 

לונדון דקל (47) היא סופרת, קריקטוריסטית, מאיירת וקומיקסאית האחראית בין השאר לדמות של "חמודי" ולסדרת הטלוויזיה "יום האם". היא בתו של העיתונאי ירון לונדון ופרסמה בעבר קרירטורות בעיתונים חדשות והארץ וכיום בידיעות אחרונות.

 

בעבר זכו בפרס עמוס בידרמן (2002), פרידל שטרן ז"ל (2004), שמואל כץ (2006), מישל קישקה (2008) ומושיק לין (2011).

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x