שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מחפשי עבודה

קרחים מכל הכיוונים: בישראל עובדים הרבה, מייצרים מעט - ולא מרוצים

כיף להישאר במשרד עד 20:00? סקר חדש בדק באיזו מדינה העובדים הם הכי מאושרים - והאם יש קשר לפריון ולמספר שעות העבודה

כלכליסט 21:1302.11.13

האם אתם עובדים מאושרים? ככל הנראה לא. העובדים בישראל הם הכי פחות מאושרים מבין מדינות העולם בהן נבדק הקשר שבין שעות העבודה, הפריון בעבודה ואושרם של העובדים, לפי סקר "גאלופ" שפורסם במגזין "פורבס". האם העובדים המאושרים ביותר בעולם הם גם הפרודקטיביים ביותר? האם הם עובדים הרבה שעות?

 

לפי הסקר המדינה ה"מאושרת" ביותר היא ארה"ב, שם 30% מהעובדים מאושרים, וגם הפריון שלהם - סך התוצר (בדולרים) שמייצר עובד אחד בשעת עבודה אחת - הוא יחסית גבוה ועומד על 63. מחוץ לארה"ב שתי המדינות המאושרות ביותר, קולומביה וברזיל, בהן 26% ו-27% בהתאמה מהעובדים הם מאושרים, פריון העובדים הוא בין הנמוכים ועומד על פחות מ-20 דולר לשעה.

 

שיעור העובדים המאושרים בישראל הוא הנמוך מבין המדינות שנבדקו שיעור העובדים המאושרים בישראל הוא הנמוך מבין המדינות שנבדקו צילום: shutterstock

 

רק 5% מהעובדים בישראל מאושרים, פחות מהעובדים במדינות כמו יפן (שם רק 7% מהעובדים מאושרים), צרפת והולנד (9% מהעובדים מאושרים). במדינות אלו, העובדים אמנם לא מאושרים אבל הם יותר פרודקטיביים מאשר בישראל ותורמים יותר מ-40 דולר לתמ"ג בשעת עבודה. מאפיין נוסף של העובדים בישראל הוא שהם עובדים שעות רבות ביחס למדינות אחרות בהן העובדים גם מאושרים יותר וגם יעילים יותר, כמו למשל אוסטרליה או גרמניה.

 

לפי דו"ח ה-OECD על שעות העבודה שפורסם בתחילת החודש, מספר שעות העבודה בישראל עלה עם השנים, בניגוד למצב במרבית המדינות החברות בארגון. ב-1990 ממוצע שעות העבודה בארץ היה יותר מ-1,800 בשנה, אך עד שנת 2012, עלה מספר שעות העבודה הממוצע לכמעט 2,000 שעות. 

 

המדינה בה עובדים הכי הרבה שעות היא סינגפור, בה 9% מהעובדים מאושרים. בגרמניה ימי העבודה הם קצרים, הפריון גבוה ו-15% מהעובדים מאושרים.

 

התרשים מתאר את הקשר בין אושר העובדים, שעות העבודה ופריון העבודה. המעגלים מייצגים מדינות כאשר ככל שהמעגל גדול יותר כך העובדים מאושרים יותר. הם ממוקמים בין שני צירים - הציר האנכי מייצג את שעות העבודה השנתיות ואילו הציר האופקי מראה פריון בעבודה:

 

 איור: מגזין פורבס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x