שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
ספורט עולמי

NBA: תקרת השכר עלתה ל-58.7 מיליון דולר

שיעור תקרת מס היוקרה עלה גם כן ל-71.8 מיליון דולר מ-70.3 מיליון דולר ומבנה המס השתנה. ומי שילמה העונה את מס היוקרה הגבוה ביותר?

בלומברג 15:4110.07.13

ליגת הכדורסל של צפון אמריקה (NBA) העלתה את תקרת השכר לעונה הבאה שתעמוד על 58.7 מיליארד דולר לקבוצה מ-58 מיליארד דולר בעונה הקודמת. ההודעה נמסרה לאחר שהאיסור על החתמת שחקנים חופשיים פג הלילה בחצות.

 

 

 

לייקרס. שילמו הכי הרבה מס יוקרה לייקרס. שילמו הכי הרבה מס יוקרה צילום: אי פי איי

 

שיעור תקרת מס היוקרה עלה גם כן ל-71.8 מיליון דולר מ-70.3 מיליון דולר (מתחילים לקחת מס יוקרה מהסכום הזה). מבנה המס, שעמד על 1 דולר עבור כל דולר מעל לתקרת השכר, יהפוך כעת להיות הדרגתי ויחל ב-1.50 דולר על כל דולר מעל המכסה עד לגובה של 4.99 מיליון דולר. השכר המינימלי לקבוצה, שנקבע כעומד על 90% מהתקרה יסתכם בעונה הבאה ב-52.8 מיליון דולר.

 

הקבוצות קיבלו אישור להתחיל ולהחתים שחקנים על חוזים החל מדקה אחר חצות (שעון ניו יורק). במידה ששחקן חופשי חותם על חוזה עם קבוצה אחרת, לקבוצתו הנוכחית יש שלושה ימים להגיש הצעה נגדית.

 

ההסכם הקיבוצי מספק שלושה פטורים שונים ממס הנלווים להחתמת שחקנים, בהתבסס על רמת השכר של הקבוצה. אם קבוצה עברה את המכסה (58.7) אך היא מתחת לרמת מס היוקרה, היא יכולה לנצל את הסעיף שמעניק פטור של 5.15 מיליון דולר. אם הקבוצה עקפה את מגבלת המס, היא יכולה להשתמש בפטור של 3.18 מיליון דולר. הפטור המוענק לקבוצה שלא הגיעה לתקרת השכר הוא 2.65 מיליון דולר.

 

מי ששילמה העונה את מס היוקרה הגבוה ביותר היא לוס אנג'לס לייקרס - 29.2 מיליון דולר. האלופה, מיאמי היט, במקום השני בדירוג זה (13.3 מיליון דולר).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x