$
שוק ההון

איל ולדמן לא מביט לאחור: "קל וזול יותר להיסחר רק בנאסד"ק"

בראיון ראשון מאז ההחלטה למחוק את מלאנוקס מהבורסה בתל אביב אמר ולדמן ל"בלומברג" כי המהלך נובע מ"עודף רגולציה"; לדבריו, "כרגע לא מתוכננות עוד רכישות"

גיא בן סימון 10:2613.06.13

"קל וזול יותר להיסחר בנאסד"ק", כך אמר היום (ה') ל"בלומברג" איל ולדמן, מנכ"ל מלאנוקס, בראיון הראשון מאז שהחליט למחוק את המניה מהמסחר בתל אביב על רקע דרישות המוסדיים להפריד כהונתו המקבילה כיו"ר.

באסיפת בעלי המניות של החברה בשבוע שעבר הוחלט כי ולדמן לא יוכל לכהן בתפקיד היו"ר במקביל לתפקידו כמנכ"ל, עם התנגדות הגופים המוסדיים הישראליים בעקבות חוות הדעת של אנטרופי. כעת תאלץ מלאנוקס למצוא יו"ר אחר, למרות החלטתה להימחק מהמסחר.

 

איל ולדמן איל ולדמן צילום: אוראל כהן

 

ולדמן אמר היום כי מחיקת המנייה מהמסחר בתל אביב הינה בגלל עודף רגולציה. מניית מלאנוקס תימחק מהמסחר באחד העם ב-29 באוגוסט. בתוך כך, בית ההשקעות כלל פיננסים העלה המלצה למניית מלאנוקס ל"תשואת יתר" בטענה כי מחיקת המניה יוצרת "הזדמנות". כלל קבע מחיר יעד של 55 דולר למניה - פרמייה של 15% מעל מחיר השוק.

 

חודש בלבד אחרי שרכשה את קוטורה ב-82 מיליון דולר, רכשה מלאנוקס את IPtronics הדנית תמורת 47.5 מיליון דולר. "כרגע לא מתוכננות עוד רכישות" אמר ולדמן, "ננוח לזמן מה ואז נחזור לצמיחה אורגנית. הרכישות האחרונות מעמידות את מלאנוקס בעמדה חזקה לקראת 2015".

 

ברבעון הראשון של השנה רשמה מלאנוקס ירידה של 32% בהכנסות ל־83.1 מיליון דולר וסיפקה תחזית מאכזבת לרבעון השני, להכנסות של 92.5–97.5 מיליון דולר לעומת 133.5 מיליון דולר ברבעון המקביל.

x