$
פנאי

שיאי הכס

הדרמה הגדולה בפרק הבכורה בעונה השלישית של "משחקי הכס", שישודר מחר ב־yes OH, לא התחוללה בעולם הפנטזיה של הסדרה אלא בעולם האמיתי. העונה נפתחה בארה"ב עם שיא חדש של רייטינג ושל הורדות פיראטיות

נמרוד צוק 10:2103.04.13

השבוע חזרה למסך "משחקי הכס", סדרת הפנטזיה האפלה, רווית המין, האלימות והדרקונים המעופפים, ושברה שיאי פופולריות ברשת ועל מסכי הטלוויזיה. ביום שני שודר בארה"ב ובמדינות נוספות בעולם הפרק הראשון בעונה השלישית של הסדרה מבית HBO, שהשאיר מאחור את שיאי הרייטינג של העונות הקודמות בסדרה, קבע שיאים חדשים של הורדות בלתי חוקיות וגרר שובל של תגובות ממבקרי טלוויזיה ובאזז תקשורתי כללי. לצופים בישראל הפרק זמין מאתמול בשירות ה־VOD של yes, וממחר ישודרו פרקי העונה גם בערוץ yes OH.

 

אמילה קלארק בתפקיד דינאריז טרגריין. שידור הפרק גרר שובל של באזז אמילה קלארק בתפקיד דינאריז טרגריין. שידור הפרק גרר שובל של באזז

 

הפרק שודר בארה"ב שלוש פעמים במהלך היממה, בשלוש שעות שידור עוקבות ברצף, וזכה לרייטינג כולל של 6.7 מיליון צופים, לעומת 6.3 מיליון צופים בפרק הבכורה של העונה הקודמת. השידור הראשון לבדו הניב 4.4 מיליון צופים - המספר הגדול ביותר של צופים לשידור חי יחיד של פרק בסדרה עד כה, ששבר את השיא הקודם של 4.2 מיליון איש שצפו בפרק הסיום של העונה השנייה.

 

גם מחוץ לגבולות ארה"ב נרשמה התעניינות רבה: באוסטרליה לדוגמה צפו בפרק יותר מ־220 אלף איש, כפול ממספר הצופים בפרק הבכורה של העונה הקודמת. אוסטרליה נחשבת אחת השיאניות בהורדות הלא חוקיות של הסדרה; בעונות הקודמות היא שודרה שם במרווח של כחצי שנה מהשידור בארה"ב, ובכך דחפה צופים רבים לזרועות העותקים הפיראטיים.

 

מיליון הורדות

באינטרנט יוצרת העונה החדשה תנועה אינטנסיבית מאוד: ביממה שלפני השידור הגיעה הסדרה לצמרת החיפושים הלוהטים בגוגל, עם יותר מחצי מיליון פעולות חיפוש הקשורות אליה בארה"ב בלבד, ובטריילר האחרון שלה, שעלה לפני שבועיים ליוטיוב כחלק מקמפיין רשת אגרסיבי שכלל עשרות סרטונים, צפו יותר מ־4.3 מיליון איש. ב־2012 הוכתרה "משחקי הכס" על ידי אתר הטורנטים TorrentFreak כמלכת ההורדות הפיראטיות, עם יותר ממיליון הורדות לא חוקיות לפרק, ופרק הבכורה המשיך את המגמה, ועבר את רף מיליון ההורדות בתוך שעות ספורות; קובץ הורדה בודד של הפרק זכה בעת אחת ליותר מ־160 אלף חיבורים בו זמנית, שיא חדש לפי נתוני האתר. בשעת פרסום הגיליון הוא עדיין מככב בראש אתרי ההורדות בעותקים רבים, ועשרות אלפי משתמשים משתפים כל אחד מהעותקים. HBO מנסה להיאבק בתופעה באמצעות מתן גישה לצפייה מקוונת בתשלום בפרקי הסדרה דרך שירות HBO Go, בניגוד לעונות קודמות שנעדרו ממנו, אבל בשלב זה לא ברור עד כמה האופציה הזאת, שפתוחה לגולשים מארה"ב בלבד, זוכה להיענות. רוב הבכירים המעורבים בהפקת הסדרה ציינו בעבר כי הם רואים את שיעורי הפיראטיות הגבוהים שלה כ"מחמאה".

 

אף שהפרק ששודר השבוע לא כלל יותר מדי תפניות דרמטיות והתמקד ברובו בקשירת חוטי העלילה של סוף העונה הקודמת, הוא זכה לציונים טובים. מבקר "הטלגרף" לדוגמה העניק לו ארבעה כוכבים וציין לשבח את הכתיבה האינטליגנטית והמהודקת שלו, שהשאירה תיאבון לפרקים הבאים.

  

מספרי הפתיחה של עונה 3

  • הפרק הראשון שודר בארה"ב 3 פעמים ביממה וזכה לרייטינג כולל של 6.7 מיליון צופים

 

  • בשידור הראשון צפו 4.4 מיליון צופים

 

  • בטריילר האחרון ביוטיוב צפו 4.2 מיליון צופים

 

  • בתוך כמה שעות עבר הפרק את רף מיליון ההורדות הבלתי חוקיות
בטל שלח
    לכל התגובות
    x