שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

תוצאות הבחירות באיטליה: כאוס כלכלי וסכנה לתוכניות הצנע באירופה

מסתמן כי כל ממשלה שתקום תתקשה להעביר את החקיקה ליישום הרפורמות הכלכליות. קואליציית השמאל מרכז בראשותו של ברסאני זכתה ברוב דחוק בפרלמנט, בעוד שאף מפלגה לא הצליחה לזכות ברוב בסנאט

סוכנויות הידיעות 14:3426.02.13

תוצאות הבחירות שנערכו ביומיים האחרונים באיטליה והסתיימו בלי הכרעה ברורה יוצרות כאוס כלכלי ונזק נוסף לגוש היורו. קואליציית השמאל מרכז בראשותו של פייר לואיג'י ברסאני זכתה ברוב דוחק בפרלמנט, בעוד שאף מפלגה לא הצליחה להבטיח לעצמה רוב בסנאט. בעקבות המבוי הסתום הזו, כל ממשלה שתקום תתקשה להעביר את החקיקה הדרושה ליישום הרפורמות הכלכליות. לנוכח החדשות, היורו נפל לשפל של שישה שבועות מול הדולר.

על פי הדיווחים השונים, מפלגתו של ברסאני זכתה בין 121-113 מושבים בסנאט, ואילו קואליציית הימין מרכז של סילביו ברלוסקוני קטפה בין 117-116 מושבים. על מנת לזכות ברוב, מפלגה חייבת לקבל 158 מושבים לפחות. תנועת חמשת הכוכבים בראשותו של הקומיקאי בפה גרילו גרפה 54 מושבים, ואילו ראש הממשלה המכהן, מריו מונטי נאלץ להסתפק ב-18 מושבים.

 

"התוצאות הללו מרחיבות את הסיכונים הפוליטיים בגוש היורו", הזהירו האנליסטים בסיטיגרופ. "חוסר הוודאות הפוליטי הרב שקרוב לוודאי יישאר לאורך זמן, יהיה ככל הנראה בעל השפעות שליליות על קבלת החלטות בנושאי השקעות פיננסיות באיטליה". בנוסף הדגישו האנליסטים כי ניצחונו הסוחף של גרילו לעומת התבוסה שנחל מונטי מהווים "סימנים ברורים" למסר שהביעו הבוחרים נגד הצנע, ועשויים להקשות על מאמצים נוספים לאיחוד פיסקאלי.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x