$
ספורט עולמי

סופה של אגדה: באופן רשמי נשללו כל תאריו של לאנס ארמסטרונג

ארמסטרונג הודיע לפנות בוקר כי הוא מסרב להמשיך להילחם בטענות כי נטל סמים אסורים בתחרויות

בלומברג 20:0424.08.12

הרשות האמריקנית למלחמה בסמים בספורט הודיעה כי היא רשמית שוללת מרוכב האופניים האגדי, לאנס ארמסטרונג, את כל תאריו ואוסרת עליו להשתתף בתחרויות לכל ימי חייו. ההחלטה הרשמית שהתקבלה כוללת גם את שבע זכיותיו ההיסטוריות בטור דה פראנס.

  

ארמסטרונג הודיע לפנות בוקר כי הוא מסרב להמשיך להילחם בטענות כי נטל סמים אסורים בתחרויות ובתגובה הזהירה הרשות האמריקנית כי בכוונתה לשלול ממנו את תאריו. מארגני הטור דה פראנס הודיעו בתגובה כי אין בכוונתם להגיב לפי שעה על הפרשה. לעומת זאת, האיגוד הבינלאומי לרכיבה על אופניים דרש מהרשות האמריקנית להסביר מדוע יש לפסול את זכיות העבר של ארמסטרונג.

  

אמסטרונג. טוען ל"ציד מכשפות" אמסטרונג. טוען ל"ציד מכשפות" צילום: איי אף פי

 

עורכי דינו של ארמסטרונג שלחו אתמול מכתב ל-USADA וכתבו בו שהוא לא יבקש לקיים הליך בוררות בנוגע להאשמות הארגון כי הוא השתמש וסחר בסמים אסורים, טיעונים שלטענת ארמסטרונג הם חלק מ"ציד מכשפות בלתי חוקתי".

 

"אם הייתי חושב לרגע שעל ידי השתתפות בתהליך של USADA אוכל להתמודד עם האישומים באופן הוגן ולהעלים אותם אחת ולתמיד, הייתי קופץ על ההזדמנות", אמר ארמסטרונג בהודעה, "אך אני מסרב להשתתף בהליך חד-צדדי ובלתי הוגן". החלטתו התקבלה שלושה ימים לאחר ששופט פדרלי בעירו של ארמסטרונג, אוסטין שבטקסס, דחה את בקשתו למנוע מ-USADA לקדם את התהליך.

 

ארמסטרונג (40) זכה בטור דה פראנס מדי שנה בשנים 2005-1999, שיא במרוץ היוקרתי ביותר בענף. הוא חלה בסרטן האשכים, החלים והקים את לייבסטרונג, עמותה שגייסה עד כה יותר מ-470 מיליון דולר למלחמה בסרטן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x