חסויות וזכויות שידור

ג'ינובילי סוגר עשור ב-NBA עם הכנסות של 200 מיליון דולר

שכרו של הארגנטינאי מקבוצתו סן אנטוניו ספרס הסתכם בכ-100 מיליון דולר. בנוסף חתם על שלל חוזי פרסום עם נייקי, גייטורייד ועוד שהכניסו לו לאורך הקריירה לפחות עוד 100 מיליון דולר

רונן וודלינגר 18:0016.04.12

באוקטובר הקרוב ימלאו 10 שנים להגעתו של מאנו ג'ינובילי הארגנטיני לקבוצת סן אנטוניו ספרס. חוכמת המשחק, ההתלהבות והווינריות הפכו מאז את מאנו (קיצור של עמנואל) לחביב האוהדים בטקסס ולבורג מרכזי בשלוש האליפויות שבהן זכו הספרס בעשור הקודם.

 

9 הנקודות שקלע בשבוע שעבר

בהפסד ללייקרס הביאו אותו להישג מרשים נוסף, כשהפכו אותו לשחקן החמישי בתולדות המועדון שמגיע לעשרת אלפים נקודות בקריירה.

 

ג'ינובילי בן ה-35, שמגיע ממדינה שמייצרת בעיקר כדורגלנים בסיטונות, הפך בעשור האחרון לדרום-אמריקאי הבולט ב-NBA  ועל הדרך נעשה גם לאחד הספורטאים הארגנטינים העשירים ביותר.

 

לאחר שהגיע ב-2002 מקינדר בולוניה האיטלקית בתור הבחירה ה-57 בדראפט התחיל ג'ינובילי את דרכו ב-NBA עם חוזה לשנתיים תמורת 4 מיליון דולר לעונה. השתלבותו המצוינת סייעה לו לשדרג את תנאיו ולחתום ב-2004 על חוזה לשש עונות תמורת 52 מיליון דולר, כלומר יותר מ-8.5 מיליון דולר לעונה. ב-2010 הוא חתם בקבוצה לשלוש שנים נוספות תמורת 40 מיליון דולר, שהם יותר מ-13 מיליון דולר לעונה. בסך הכל צפוי מאנו לסיים בעוד שנה וחצי את הקריירה בספרס עם שכר כולל של 100 מיליון דולר.

 

לצד ההכנסות משכר חתום הארגנטיני, שנולד בעיר באייה בלאנקה שבדרום מחוז בואנוס איירס, על שלל חוזי פרסום, בהם עם נייקי ועם חברת המשקאות האנרגיה גייטורייד. לפי ההערכות חוזים אלה הכניסו לו לאורך השנים 100 מיליון דולר נוספים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x