כלכלה ומדיניות

סגנית יו"ר הפדרל ריזרב: סבב שלישי של רכישת אג"ח עשוי להיות הכרחי

ג'נט ילן אמרה גם כי הצמיחה בשוק העבודה צפויה להישאר "איטית בחודשים הקרובים", והסיכויים כי משבר החוב באירופה יגרום ללחץ על מוסדות פיננסיים בארה"ב הם "מדאיגים במיוחד"

בלומברג 21:5121.10.11
סגנית יו"ר הפדרל ריזרב, ג'נט ילן, אמרה כי סבב שלישי של רכישת אג"ח בהיקף גדול עשוייה להיות הכרחית כדי להמריץ את הכלכלה האמריקאית שסובלת משיעור אבטלה גבוה ומבעיות פיננסיות.

 

הבנק המרכזי גם "ישקול ברצינות" את הצעתו של נשיא הפד בשיקגו, צ'ארלס אוונס לקשור את ההכרזה
כי הריבית תישאר ברמות הקרובות לאפס לרמות ספציפיות של אבטלה ואינפלציה, כך אמרה ילן היום (ו') בנאום בדנבר.

 

התבטאויותיה מאותתות כי בכירים בפד עשויים להיות מוכנים לחקור אפשרויות מוניטריות חדשות ולספוג ביקורות מתוך הבנק המרכזי ומחוץ לו על כך שהם מרחיבים את המאזן. קובעי המדיניות בפד מנסים להוריד את שיעור האבטלה שנותר תקוע ברמה הקרובה ל-9% או יותר במשך 30 חודשים מבלי להעלות את האינפלציה שכבר קרובה ליעד שקבע הבנק המרכזי.

 

"רכישת אג"ח במגוון רחב של תאריכי פקיעה עשויה להיות מתאימה אם התנאים הכלכליים ידרשו הקלות פעולה מוניטרית גדולה באופן משמעותי", אמרה ילן בפגישה שנתית של בינלאומי למנהל פיננסי.

 

התאוששות הכלכלה האמריקאית היא "איטית באופן מאכזב", מה שמותיר את הכלכלה "פגיעה לזעזועים", אמרה ילן. הצמיחה בשוק העבודה צפויה להישאר "איטית בחודשים הקרובים", והסיכויים כי משבר החוב באירופה יגרום ללחץ על מוסדות פיננסיים בארה"ב הם "מדאיגים במיוחד", אמרה ילן.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x