שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

הסנאט חסם את תוכנית יצירת המשרות של אובמה

שני דמוקרטים הצטרפו למיעוט הרפובליקני כדי לחסום את התוכנית שכוללת קיצוץ של 447 מיליארד דולר בהפחתת המסים לטובת יצירת מקומות עבודה חדשים

בלומברג 09:3412.10.11

הסנאט האמריקאי חסם את תוכנית יצירת המשרות של הנשיא ברק אובמה, בהיקף 447 מיליארד דולר. על פי התוכנית הסכום יקוצץ מהפחתת המסים על מנת לעודד יצירת מקורות עבודה חדשים.

שני דמוקרטים הצטרפו למיעוט הרפובליקני כדי לחסום את התוכנית בהצבעת ניסיון. סכום הקולות אתמול היה 50-49, כך שהתוכנית בצורתה הנוכחית נגנזה.

 

החוק המקיף כולל קיצוצים במסים על השכר לעובדים ולמעסיקים, והוא מספק מימון לכבישים, גשרים ותשתיות נוספות. ניתן עוד להציל חלקים מהחוק אם תהיה תמיכה מספקת לסעיפים מסוימים.

 

מנהיג המיעוט בסנאט, מיץ' מקונל, הגדיר את החוק כ"רעיון מחורבן", המסתמך על הצעות הדומות לתוכנית התמריצים מ-2009, שעלתה 825 מיליארד דולר ולדבריו לא הצליחה. "אם הדרך היחידה שאנחנו יכולים לגרום לדמוקרטים בוושינגטון לוותר סופית על הגישה הכושלת הזו ליצירת משרות היא הצבעה נגד תמריץ נוסף, אז שכך יהיה", אמר מקונל, רפובליקני מקנטאקי.

 

המנהיגים הדמוקרטיים בסנאט תיקנו בשבוע שעבר את הצעתו הראשונית של אובמה, בין היתר בניסיון לגייס תמיכה נוספת בתוף המפלגה. התיקונים ביטלו את אמצעי המימון של אובמה לתוכנית, שביניהם העלאת מסים למשפחות המרוויחות יותר מ-250 אלף דולר בשנה.

 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x