שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

נבזלין בעקבות הרשעת חודורקובסקי: קיוויתי, אך התבדיתי

לאחר הרשעתו של מיכאיל חודורקובסקי אמר לאוניד נבזלין: "קיוויתי שמדבדב יוכיח עצמו כנשיא, לא כבובה; פוטין הוא מביש ונלעג"

כתב כלכליסט 19:4528.12.10

לאחר הרשעתו אתמול של מיכאיל חודורקובסקי, אמר היום (ג') לאוניד נבזלין, בעל מניות ביוקוס: "שנים שאני מקווה. מקווה לנס או אפילו לפחות מזה - פשוט לאמת, כפי שהיא. קיוויתי שמדבדב יוכיח את עצמו כנשיא, לא כבובה. קיוויתי שהשופט יפסוק את פסק הדין, כששלטון החוק הוא נר לרגליו ולא ההוראות מהקרמלין. רבים עמם שוחחתי על התוצאה האפשרית של משפטו השני של מיכאל חודורובסקי קיוו גם הם איתי. הנס לא התרחש, וגם האמת לדאבוני היא כבר לא אופציה.

 

"כל שנותר לי לעשות הוא לחכות עד שיגזרו את 'המספר' בפסק הדין, אז גם אדע כמה שנים יוסיף פוטין, האדם הנלעג והמביש הזה, חדור הפחד ואימה מפני חברי, להחזיק אותו כלוא בבית הסוהר. שנים אומללות שייצגו רמיסה של זכויות אדם וביזיון למדינה שלמה.

 

"ממשל אובמה, לרבות שרת החוץ של ארצות הברית, הילרי קלינטון, גינו את פסק הדין, ואמרו כי הוא מעורר תהיות בדבר מחויבותה של רוסיה לשלטון החוק. נשיא הפרלמנט האירופי, יז'י בוזק (Jerzy Buzek), אמר כי המקרה של מיכאיל חודורובסקי היה לסמל של בעיות מערכתיות בשלטון החוק, של ניהיליזם חוקי ושל זכויות האדם ברוסיה של ימינו. שרת החוץ של האיחוד האירופי, קתרין אשטון (Catherine Ashton), אמרה ביום ב' כי היא "מצפה" מרוסיה לכבד את הזכויות הבינלאומיות ואת שלטון החוק בבואה לפסוק את דינו של איל-ההון מיכאיל חודורובסקי. ארגון אמנסטי אינטרנשונל קורא לבתי הדין של מוסקבה להפוך על פיה את הרשעתו של מיכאיל חודורובסקי מאחר שמשפטו היה לא-הוגן, ונראה כי עומדים מאחוריו מניעים פוליטיים.

 

"ראשי ועדת הלסינקי ארה"ב טענו כי הרשעתו בדין של חודורובסקי מבליטה את הפגיעה המתמשכת של רוסיה בזכויות האדם. שר החוץ של גרמניה, גידו וסטרוולה (Guido Westerwelle) אמר כי הנסיבות בתיק מפוקפקות מאוד והוא מהווה מכשול בדרכה של המדינה למודרניזציה. ד"ר קתרינה לנטוס סווט (Dr. Catrina Lantos Swett), מייסדת ונשיאה של קרן לנטוס לזכויות האדם ולצדק הכריזה כי ההאשמות מגוחכות, הראיות מצחיקות, והאשם היחיד בדין הזה הוא הצדק הרוסי. מכון ג'ייקוב בלאוסטיין לקידום זכויות האדם (The Jacob Blaustein Institute ) קרא לממשלת רוסיה לפעול בהתאם לשלטון החוק ולבטל את האישומים נגד חודורובסקי שנובעים ממשפט לא-הוגן.

 

"אומרים שאם לקחת מאדם את התקווה לקחת ממנו הכל. קיוויתי, התאכזבתי והתבדיתי, אבל אמשיך לקוות, אמשיך להאמין באמת ובעיקר בעובדה שהיא האופציה היחידה בעולם מתוקן. חברי ימשיך להילחם על חפותו והאמת תמצא את דרכה, בסבך הנסיבות, ותצא לאור. בינתיים אחזק מפה את ידיו של חברי ואשא תפילה לשלומו ולעתידו".

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x