שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פנאי

התוכנית הכלכלית: לגעת בעוקץ

בעונה החדשה של "דמג'ז", שעלתה השבוע בארה"ב, יוצאת פטי יוז (השחקנית גלן קלוז) בעקבות הונאה המזכירה את זו של מאדוף. מופרך ככל שזה יישמע, התרחיש הטלוויזיוני מקרב את הצופה אל המציאות

תמר וילרפורט 11:4110.02.10

ב־11 בדצמבר 2008 נעצר טייקון ההשקעות האמריקאי ברנרד מאדוף, בחשד להונאת פונזי. הסיפור, שהצית את הדמיון והכיסים של אמריקה, השפיע רבות על מייקל צ'יקליס, כוכב הסדרה "המגן". צ'יקליס, שנפגע בהונאה פונזי אחרת, החליט להחזיר לעצמו חלק מהכסף שאבד. הוא פיתוח עבור רשת FX את סדרת הדרמה "House of Cards", שבבסיסה הונאת פונזי דומה. כשנשאל בראיון כמה זמן יחזיק הסיפור שלו הוא השיב שחמש עונות.

 

בינתיים חלפה שנה, ואנשי FX החליטו לממש את הרעיון, אבל בסדרה אחרת. סיפור בהשראת מאדוף נבחר להוביל את העונה השלישית של "דמג'ז", בכיכובה של זוכת גלובוס הזהב גלן קלוז, שעלתה השבוע בארה"ב. כמו ב"24", העוסקת במרדף אחר טרוריסטים ומעדכנת מדי עונה את הנבל, גם ב"דמג'ז" הסטייליסטית מקרבים את הצופה לאקטואליה באמצעים המשפטיים־כלכליים העומדים לרשותם.

 

עד היציאה מהמיתון עוד אפשר היה לטעון שהמשבר הכלכלי נחסך מהצופים. מאדוף, שהיכה בין היתר שמות גדולים כמו סטיבן ספילברג, זכה לסרטי תעודה וביוגרפיה, אך על המסך לא פינו אנשים מהבתים, והשיקוף הטלויזיוני המוחשי ביותר עבור מעמד הביניים האמריקאי היה סגירת הפיצרייה של משפחת סקאבו ב"עקרות בית נואשות".

 

גלן קלוז כפטי יוז ב"דמג'ז". הונאת פונזי מצטלמת מצוין גלן קלוז כפטי יוז ב"דמג'ז". הונאת פונזי מצטלמת מצוין

 

עד עכשיו. כמו בשתי העונות הראשונות של "דמג'ז" (שתמיד נסבו סביב הכסף הגדול), העלילה הנעה במעגליות הולכת בעקבות הכסף שהעלים מאדוף, והצופים מעודכנים מדי פרק בסוד החקירה. גם הווידוי שהעניק מאדוף לבני משפחתו, ערב מעצרו, מגולם בסדרה על ידי המיליארדר לואיס טובין (השחקן לן קריו), המתוודה בארוחת חג ההודיה המשפחתית על ההונאה שביצע. החוקרים וגם פטי יוז מאמינים שבני המשפחה, ובעיקר אשתו מרלין טובין (לילי טומלין), יודעים היכן הכסף, וביקורת שקטה נמתחת על החברה הגבוהה של ניו יורק. אף אחד הרי לא יודע מה באמת אמר מאדוף לבני משפחתו, ויכול להיות שהסצינה הזו - דמיונית כלל שתהיה - קרובה לאמת יותר משנוכל לדמיין.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x