שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
עסקי ספורט

מכבי שוב על המפה: העלאת המס על ספורטאים זרים תפוצל מחוק ההסדרים

על פי ההצעה המקורית, היו הספורטאים הזרים צריכים לשלם מס הכנסה מלא, במקום שיעור מופחת של 25% אותו הם משלמים כיום. ועדת העבודה והרווחה תשאיר על כנה את הצעת החוק להטיל מס הכנסה מלא על עיתונאים זרים

שאול אמסטרדמסקי ומיקי פלד 12:5630.06.09

ועדת העבודה והרווחה של הכנסת, בראשותו של חיים כץ (ליכוד), צפויה לפצל היום (ג') מחוק ההסדרים את ההצעה להטיל מס הכנסה מלא על ספורטאים זרים. עם זאת, הוועדה תשאיר על כנה את הצעת החוק להטיל מס הכנסה מלא על עיתונאים זרים. על פי ההצעה המקורית, היו הספורטאים הזרים צריכים לשלם

מס הכנסה מלא, במקום שיעור מופחת של 25% אותו הם משלמים כיום.

 

ל"כלכליסט" נודע כי בעקבות פנייה של ליגת הכדורסל הישראלית, ושל יו"ר מכבי תל אביב, שמעון מזרחי, הציעו באוצר הצעה משופרת, לפיה המס החלקי יחול על עד ארבעה או חמישה שחקנים זרים בכל קבוצה. עם זאת, ההצעה נפסלה מסיבות משפטיות, בטענה שהמס הוא אישי ולא קבוצתי. לאחר מכן, הציעו באוצר לפרוס את העלאת המס על הספורטאים הזרים על פני כמה שנים, אולם הקבוצות סירבו גם להצעה זו, בטענה כי הן לא תוכלנה למשוך לישראל ספורטאים זרים איכותיים.

 

לאור דברים אלה, צפויה הוועדה לפצל את ההצעה מחוק ההסדרים. קבוצת מכבי ת"א שכרה לצורך העניין את שירותי הלובינג של משרד "גורן-עמיר".

 

בכל מקרה, הטבת המס לספורטאים זרים לא תבוטל. כך הוחלט בוועדת העבודה והרווחה של הכנסת.

 

ההחלטה היא בניגוד לעמדת האוצר, שדרש את ביטול הטבת המס בשיעור של 25% בשנתיים הראשונות לשהייתו של הספורטאי הזר בארץ. עתה יכול האוצר לנסות ולהגיש הסתייגות על החלטת הוועדה, אולם זאת תבוא שוב לדיון בוועדה ולכן סיכוייה של הסתייגות כזו להתקבל הם קלושים. בדיון בוועדה השתתפו גם בעלי מכבי ת"א ויו"ר הקבוצה, דיויד פדרמן ושמעון מזרחי, יו"ר מנהלת הליגה בכדורסל אבנר קופל, מנכ"ל ההתאחדות לכדורגל אורי שילה, מנכ"ל איגוד שחקני הכדורגל אריה אלטר ונציג הפועל רמת-גן, אפרים אליגולה.

 

נציגת רשות המיסים, מיכל דויטש, אמרה בדיון כי "אין לנו דבר נגד הספורט בארץ והכסף אינו הנושא העיקרי כאן. לדעתנו לא צריך להיות שינויי מס בין העובדים בישראל, ישראלים וזרים כאחד". ח"כ משה מטלון, אמר כי "עומרי כספי הגיע ל-NBA בזכות העובדה ששיחק כאן עם שחקנים זרים איכותיים. השחקנים הזרים מסייעים לשיפור השחקנים הישראלים".

 

שילה אמר בדיון, כי "ביטול הטבת המס תגרום לפגיעה באיכות השחקנים הזרים שיגיעו לארץ, תעמיס על הקבוצות, רמת הקבוצות בליגה תרד ורמת הקבוצות המייצגות אותנו באירופה תרד. תשלומים נוספים לזרים ייפגעו בתקציב השחקנים הישראלים ומחלקות הנוער".

 

קופל הוסיף, כי "אין בהטבה זו שום פגיעה בשחקנים הישראלים. ללא הזרים אין לכדורסל הישראלי שום יכולת להתמודד באירופה, וללא הישגים באירופה יהיה קשה הרבה יותר למשוך ילדים ונוער לספורט".

 

מזרחי ציטט את דברי נציגי האוצר עצמם בבג"ץ שהוגש ב-2002 נגד ההטבה, "הבאת שחקנים זרים איכותיים מביאה את הקבוצות להישגים גבוהים יותר ולתרומה משמעותית לספורט הישראלי".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x