בורסת ת"א

הושלמה עיסקת אוסיף: ישרס העבירה את יתרת 115 מיליון השקלים לכונס הנכסים

החברה שבשליטת שלמה אייזנברג זכתה בחודש אוקטובר בהליך התמחרות על החברה, שבעליה הקודמים הוא ארקדי גאידמק, תמורת 135 מיליון שקל. 120 מיליון מתוכם יועברו לכיסוי חובו של גאידמק למזרחי-טפחות

גולן חזני 22:0216.12.08

העיסקה למכירת חברת הנדל"ן אוסיף הושלמה היום (ג') כשחברת ישרס, שבשליטת שלמה אייזנברג, העבירה את יתרת הכסף, 115 מיליון שקל, לכונס הנכסים של החברה, עו"ד פיני יניב. בכך באה לקיצה סאגת מכירת החברה, כשלאחרונה היו שמועות כי אייזנברג שוקל לחזור בו מהעיסקה ולא להשלימה.

 

יניב

אף פנה לבית המשפט ביום רביעי האחרון וטען, כי אייזנברג אינו מעביר את יתרת הסכום, למרות שהמועד לכך עבר.

 

ישרס זכתה בחודש אוקטובר בהתמחרות על אוסיף תמורת 135 מיליון שקל, לאחר שהתמודדה בהתמחרות מול חברה אמריקנית של יזם הנדל"ן החרדי מניו יורק, אבי דן, שהסכימה לשלם 134 מיליון שקלים. מתוך סכום ההתמחרות, יועברו מאוסיף 120 מיליון שקלים לבנק מזרחי טפחות, לכיסוי חובו של ארקדי גאידמק, בעל השליטה הקודם בחברה.

 

שבועיים קודם להליך ההתמחרות, התקיים הליך דומה על מניות גאידמק באוסיף בבית המשפט המחוזי בת"א, במהלכו אישרה השופטת דניה קרת לעו"ד יוסי שגב, מיופה כוחו של גאידמק, לרכוש את המניות תמורת 110 מיליון שקלים. אולם העסקה טורפדה בסופו של דבר, בשל ערעור שהגיש עו"ד רון ברקמן, שטען כי חל עיקול על המניות בסך 10 מיליון שקלים, לטובת אורי שני.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x