$
שוק ההון

ורניה וקרפ יחזירו את הכסף למשקיעים

ה–SPAC הישראלי הראשון שנכשל: אחרי שנתיים של עבודה מורכבת ייאלצו כרמל ורניה ומתי קרפ להחזיר 52 מיליון דולר, כספי חברת IGPAC שהוקמה לצורך רכישת נגבטק

עומרי כהן 08:0713.07.08

כרמל ורניה ומתי קרפ ייאלצו בקרוב להחזיר את הכסף למשקיעי חברת IGPAC שהקימו לפני כשנתיים, בעקבות כישלון רכישת חברת נגבטק מרחובות בזמן שהוקצב להשלמת העסקה.

 

השניים חתומים על הכישלון הישראלי הראשון של חברת SPAC - חברה שנכסיה היחידים הם מזומנים, ואשר מוקמת לצורך

רכישת פעילות מסוימת בזמן קצוב. את הכישלון הם תולים באי יכולתה של נגבטק להשלים במועד את הכנת התשקיף לקראת רישום מניותיה למסחר בוול סטריט.

 

העסקה בין שתי החברות היתה אמורה להתבצע בדרך של מיזוג הפוך, כלומר הכנסת פעילות IGPAC הציבורית לתוך נגבטק הפרטית, ולכן נדרשה נגבטק להגיש לרשות ניירות ערך בארצות הברית (SEC) תשקיף לצורך רישום מניותיה למסחר בבורסה. מאז 27 במרץ הוגשו כבר ארבע גרסאות של תשקיף, אך הן לא הצליחו להניח את דעת הרגולטור האמריקאי.

 

בסוף יולי 2006 גייסו ורניה וקרפ 52 מיליון דולר ל-IGPAC, שהוקמה כחברת רכישה למטרה מיוחדת. IGPAC התחייבה לחתום בתוך 18 חודש על הסכם רכישה של חברה או פעילות בישראל ולאשר את העסקה אצל בעלי מניותיה עד ל־18 ביולי 2008, אחרת תידרש להחזיר את הכסף למשקיעים.

 

רגע לפני שזמנם אזל, חתמו ורניה וקרפ בינואר 2008 על הסכם לא מחייב לרכישת חברת נגבטק מרחובות, המתמחה בפיתוח מערכות לבדיקת התקינות של שבבים בעת ייצורם. חודשיים לאחר מכן נחתם הסכם מיזוג מחייב ששיקף לנגבטק שווי של 50 מיליון דולר. אלא שבעקבות הנפילה החדה במכירות נגבטק, ההחמרה במצבה הפיננסי ודרישת משקיעים מוסדיים אמריקאים, הופחת בהמשך שווי העסקה ב־30% ל־35 מיליון דולר בלבד.

 

התארכות המגעים מול המשקיעים ומול ה-SEC אילצה את ורניה וקרפ לקבוע את אסיפת בעלי המניות ליום האחרון האפשרי לאישור העסקה, 18 ביולי. אלא שבסוף השבוע הודיעו השניים ל-SEC על ביטול האסיפה מאחר שהתשקיף של נגבטק טרם הוכרז כ"אפקטיבי" לשימוש בידי ה-SEC, ועקב כך לא יכולה החברה בניהולם להגישו למשקיעים.

 

משמעות הביטול היא ש-IGPAC לא תוכל להשלים במועד את הרכישה ותיאלץ להחזיר למשקיעים את כספם, ואילו המשך קיומה של נגבטק עומד בספק.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x