$
שוק ההון

עזריאלי רכש 20% מלאומי קארד בכ- 360 מיליון שקל

בנק לאומי ירשום רווח הון של 250 מיליון שקל. רכישת לאומי קארד בוצעה עפ"י שווי של 1.44 מיליארד שקל והיא באה כהמשך לתוצאות טובות שהציגה החברה לרבעון הראשון: עלייה של 88% ברווח הנקי לכדי 32 מיליון שקל, ו"עקיפת" כאל בתחום הכרטיסים הפעילים

רונית גודמן 18:2921.05.08
דוד עזריאלי נכנס לתחום הפיננסים ורוכש 20% מחברת כרטיסי האשראי לאומי קארד תמורת כ- 360 מיליון שקלים. זאת בהמשך לפרסומים מוקדמים בנושא, לפיהם עתיד עזריאלי לבצע רכישה של כ- 10% מהחברה במחצית המחיר. מחיר זה משקף ללאומי קארד שווי של 1.44 מיליארד לפני המכירה וכ- 1.8 מיליארד
אחריה. בנק לאומי צפוי לרשום רווח הון של כ- 250 מיליון שקלים.

 

עזריאלי ביצע את הרכישה באמצעות חברת הבת של קבוצת עזריאלי, קנית. קבוצת עזריאלי מחזיקה בהרצליה ביזנס פארק, ב- 50% מקניון מרגלית ובקניון מודיעין המוקם בימים אלו. קנית מחזיקה ארבעה מרכזי קניות ראשיים כקניון איילון, קניון הנגב, קניון ירושלים וכ- 60% מקניון חולון.

 

1.29 מיליון כרטיסי אשראי פעילים - יותר מחברת כאל

חברת לאומי קארד, שבשליטת בנק לאומי, הציגה עליה של 88% ברווח הנקי ברבעון הראשון של 2008, אשר הסתכם ב- 32 מיליון שקל.

 

מספר כרטיסי האשראי הסתכם בסוף הרבעון הראשון ב-1.53 מיליון, עליה של 13% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. מתוכם, 1.29 מיליון פעילים, גידול של 12% לעומת תקופה המקבילה אשתקד. לראשונה עברה לאומי קארד את חברת כאל בפרמטר זה.

 

הכנסות חברת האשראי הסתכמו בשלושת החודשים הראשונים של השנה ב-182 מיליון שקל, עליה של 19% לעומת אותה תקופה אשתקד. הפעילות בכרטיסי אשראי תרמה לחברה 158 מיליון שקל, ואילו ההכנסות שלה מפעילות מימון הגיעו ל- 20 מיליון שקלים, עליה של כ- 80%. מחזור העסקות בכרטיסי האשראי הסתכם ב-9.8 מיליארד שקל - גידול של 15%.

 

חברת לאומי קארד הציגה גידול של 71% בהיקף האשראי החוץ בנקאי, כשמספר הכרטיסים החוץ בנקאיים גדל ב- 50% והסתכם בכ-322 אלף כרטיסים, מתוכם כ- 238 אלף כרטיסי מולטי - אשראי מתגלגל.

 

יתרת האשראי הפרטי של לאומי קארד הסתכמה ב- 753 מיליון שקל - גידול של כ- 53% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. האשראי העסקי הסתכם ב- 298 מיליון שקל - גידול של 150% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. היקף הפעילות בתחום הניכיונות והמקדמות לבתי העסק עמד על 389 מליון שקל בסוף הרבעון הראשון.

 

עזריאלי: אחזקות בתחומי אנרגיה, גז ואיכות הסביבה

בנוסף לקניונים מחזיקה קבוצת עזריאלי גם בחברת גרנית הכרמל, אותה רכשה לפני כשנה וחצי ממשפחת בורוביץ. אחזקותיה העיקריות של גרנית הכרמל הן סונול, טמבור וסופר גז ומתוקף כך היא פועלת בתחומי האנרגיה והגז, תעשיית הצבעים ואיכות הסביבה.

 

בהתייחסות לתוצאות הרבעון הראשון, אמר יו"ר דירקטוריון לאומי קארד, ברוך לדרמן, כי "התוצאות הכספיות מצביעות על כך שלאומי קארד ממשיכה לצמוח בקצב גבוה מהממוצע בשוק וזאת בלי להזניח המשך השקעה במנופי צמיחה לעתיד. מגמת הצמיחה נובעת הן מהסינרגיה הקבוצתית עם לאומי והן מיכולת החברה לפתח שווקים ושיתופי פעולה חדשים ולהתחרות בהצלחה רבה בשוק האשראי החוץ בנקאי".

 

לדרמן הוסיף, כי מחזור העסקות ומספר כרטיסי החברה מציב אותה כחברה השנייה בגודלה בישראל.

 

אריה היילוייל, מנכ"ל לאומי קארד, אמר: "הגידול בהכנסות החברה נובע מגידול מהותי בכל אחד מהפעילויות העיקריות - ההנפקה, הסליקה והאשראי. פעילות זו באה לידי ביטוי בגידול של כ- 15% במחזורי ההנפקה, גידול של כ- 15% במחזורי הסליקה וגידול של 71% בהיקפי האשראי החוץ בנקאי" .

 

היילוייל הוסיף, כי מנועי הצמיחה המרכזיים השנה באים מהרחבת בסיס הלקוחות ומגיוון במקורות ההכנסה, בנוסף לצמיחה הבולטת בכל תחומי הפעילות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x