סגור
כדאי להכיר

פרסום רוטשטיין: הפרסום הכי יעיל נמצא על הרכב שלך

הטרנד העולמי למיתוג עסקים על גבי רכבים ומשאיות תופס תאוצה עצומה ומייצר נראות ייחודית בכל מקום בכבישי העולם

פרסום רוטשטיין: ממלכת השילוט לרכבים
פרסום רוטשטיין מייסדת וממובילות התחום בישראל כבר 22 שנה. כבר בשיחת ההיכרות הבנו כי אנחנו עומדים לחוות חוויה טובה ומקצועית. בשיחה עם כהן אורן מנכ״ל החברה, הוזמנו בחמימות לביקור במטה החברה בקיבוץ משמרות בסמוך לפרדס-חנה. את פנינו קיבלו רוני ואורן כהן, מהם שמענו על עולמם הייחודי.
לדברי רוני כהן מייסדת החברה, העסק הוקם על בסיס לימודי האומנות והעיצוב הגרפי שבהם התמחתה, כאשר נוצר חלון הזדמנויות לפתוח עסק חדשני בתחום, וההצלחה הייתה מטאורית.
"המוטו שלנו הוא לייצר ייחודיות ובולטות ברחבי העיר, להשתמש ברכב סוכן המכירות ולפרסם באופן הכי בולט שיש, לשלוח את המשאית לחלוקה ולסובב ראשים, זה מה שאנחנו עושים ללקוחות החברה בסטודיו של "פרסום רוטשטיין", וזו ההתמחות שלי כמנהלת העיצובית של החברה".
"פרסום זה פרסום וזו לא המצאה שלנו", נאמר לנו ע״י כהן אורן מנכ״ל ומייסד החברה, והוא הוסיף: "בעולם שלנו ובטירוף העולמי של שילוט רכבים, נדרשת רמת מקצועיות גבוהה, תוך כדי התמחות והתמקדות בתחום על בסיס יומיומי, וזה בדיוק מה שאנחנו עושים.
משנת 1999 אנחנו קמים בבוקר ומייצרים אומנות על רכבים ומשאיות, בכל חודש יש לנו כ-50 לקוחות חדשים, הם מגיעים בגלל השירות והשם הטוב שיצרנו למותג שלנו. אנחנו לא מפספסים שום פרט, הכל חייב להיות מדויק והשימוש בחומרי פרימיום הוא לא אופציה מבחינתנו, אלא חובה שאנחנו לא מתפשרים עליה, ולא רק בגלל מזג האוויר המדברי שיש לנו בישראל".
3 צפייה בגלריה
פרסום רוטשטיין - מאז שנת 1999
פרסום רוטשטיין - מאז שנת 1999
פרסום רוטשטיין - מאז שנת 1999
(יח"צ)
כאמור "פרסום רוטשטיין" יצאה לדרך בשנת 1999, מתוך מחשבה ורצון להעצים את עולם הפרסום עבור בעלי העסקים הקטנים והבינוניים בישראל.
"בתחילת הדרך עלו חששות מסוימים, כיוון שלא באמת ידענו האם בעלי העסקים השונים יאמינו ברעיון שלנו, וישקיעו במותג שלהם על גבי הרכבים. אך מהר מאוד הסתבר שזה הערוץ הכי יעיל לפרסום בשטח, בין אם אתה בעבודה או סתם נוסע עם המשפחה ברכב לטיול.
העסק מקבל חשיפה אדירה בזכות התנועתיות והשימוש ברכב, היעילות והאפקטיביות קיבלה אור ירוק מבעלי העסקים שדיווחו לנו על יותר ויותר פניות מלקוחות למותג שלהם.
אני נתקל בעשרות מקרים בשנה, מקבל שיחות מבעלי עסקים המשתפים אותי בהרגשה שהם חווים בחודש הראשון לאחר שיצאו לדרך עם השילוט, "אורן אתה לא מאמין עם מי סגרתי עסקה... מבחינתי כבר החזרתי את ההשקעה״, הם מספרים.
עם השנים למדנו שלכל תחום פעילות יש את הצרכים שלו, ורמת הייצור והיבוא של המוצרים שלנו עלתה מאוד, כמו גם מפרט החומרים, וכיום אנחנו לא נופלים מאף מדינה אירופאית מתקדמת ברמת המוצרים שאנחנו מייצרים. בביקור של אנשי מקצוע מחו״ל הם נדהמים מרמת הביצוע שלנו וממהירות התגובה והביצוע המדויקים. קשה להם להאמין למספרים בגלל שזו מדינה קטנה יחסית, וכשאני מספר להם שאנחנו מייצרים שילוט לכ- 2,500 משאיות ורכבים בשנה, הם נשארים פעורי פה.
יש לקוחות שמחפשים עוד שטחי פרסום, ולכן עם השנים יצרנו רשת של משאיות וטריילרים לחיזוק הפרסום של מותגים שמחפשים לעשות באז, ומחפשים להגיע לקהלים שלא ממש נמצאים בטלוויזיה או באתרי אינטרנט השונים, אך מעניין אותם להיות נוכחים בכבישים באופן מאוד משמעותי. לכן אנחנו מעלים בכל שנה כ- 200 משאיות לפרסום ארצי לטובת המותגים הגדולים במשק", המשיך וסיפר לנו כהן אורן.
3 צפייה בגלריה
פרסום רוטשטיין - איכות מדבקה הגבוהה בעולם
פרסום רוטשטיין - איכות מדבקה הגבוהה בעולם
פרסום רוטשטיין - איכות מדבקה הגבוהה בעולם
(יח"צ)
השילוט ב"פרסום רוטשטיין" נעשה באמצעות הדפס של מדבקות שהחברה מייבאת במיוחד מגרמניה, כאשר כל עיצוב מותאם לדגם ולמבנה הרכב המזמין. ההדפס נעשה מול עיניינו במפעל, וכך יוצא לנו לראות ייצור של רכב בפעולה מתחילתו ועד סופו. כמו ישראלים טובים התחלנו לשאול שאלות, רוני ואורן שמחו לענות לנו ונראה היה כי הם נהנים מכל רגע.
האם יש הבדל באיזה רכב מדובר וסוגי המדבקות?
"בוודאי" ענתה רוני והוסיפה, "יש הבדל גדול בין הדבקה על גבי משטח ישר של ארגז משאית, לבין הדבקה על גבי משטח גלי של רכב מסחרי. לכן ברכב מסחרי אנחנו עושים שימוש במדבקה גמישה במיוחד שמצליחה להיכנס לקימורי הרכב ולעמוד בחום גבוה של פח הרכב במיוחד בקיץ, ובמיוחד בשטח מכסה המנוע. אנחנו מתמחים בשימוש בחומרי למינציה קאסט למשאיות ולרכבים. אני ממליצה לכל לקוח להזמין שילוט רק עם למינציה קשיחה קאסט להגנה מושלמת לדהייה ונזק חיצוני".
האם יש צבעים שדוהים יותר מהר בשמש?
"כן, הצבע הצהוב הוא הגוון החלש ביותר, אחריו הירוק, האדום והכחול".
מדוע בחרתם לעבוד רק עם חברת אורוגרד המייצרת מדבקות לתחום?
"מסיבה פשוטה מאוד, הם היחידים שמנפיקים סדרות ממוקדות ומוצלחות המתאימות לחום הישראלי, להדבקה על גבי כלי רכב ומשאיות, שזו הנישה העיקרית שלהם כיצרנים ושמם הולך לפניהם. אנחנו מתחברים לספקים מובילי תחום ברמה העולמית הגלובלית בלבד".
3 צפייה בגלריה
פרסום רוטשטיין - מדבקה המותאמת לחום הישראלי
פרסום רוטשטיין - מדבקה המותאמת לחום הישראלי
פרסום רוטשטיין - מדבקה המותאמת לחום הישראלי
(יח"צ)
לדברי אורן כהן המנכ״ל, יש הבדל עצום באיכות החומרים והעמידות שלהם בשמש הישראלית: ״אני לא מוכן להתמודד עם מאות עבודות שעלולות להתפספס עקב שימוש בחומרי ייצור בינוניים או לא מוכרים, בגלל רצון לחסוך או בגלל חוסר מקצועיות. מבחינתי הלקוח יודע ומבין כי הוא הגיע למקום הנכון, כאשר מקבל את ההצגה הכי איכותית שאפשר להעניק לו בישראל. אנחנו משתמשים באסטרטגיה אמריקאית שמאמינה שהלקוח חוזר אלייך רק אם הוא מאוד מאוד מרוצה מהשירות שקיבל ומאיכות המוצר".
כיצד אתם מתנהלים מול לקוחות שונים המגיעים אליכם מאותו הענף?
"בתחילת הליך העבודה אנחנו מבצעים תחקיר על תחום הפעילות העסקית של אותה חברה, לומדים ממנה על האסטרטגיה שלה ומנווטים בהתאם את העיצוב הגרפי הנכון, כזה שיש לו יכולת לייצר 'באז' ולהביא ללקוחות חדשים, ושימתג אותה כחברה מובילה בתחומה.
בשלב הבא בתהליך אנו מייצרים את ההדפסים ומתאמים מועד להתקנה של השילוט. ההתקנה עצמה עורכת בין 3-6 שעות לפי סוג הרכב/המשאית", כהן הסביר. כיוון שמדובר במקום המרכזי בישראל שמתמחה בנישה הזו, כהן דואג ליצור בידול בין חברה אחת לשנייה, בעיקר כאשר מדובר באותו התחום.
האם המדבקות ניתנות לקילוף, והאם יכול להיגרם לרכב נזק בזמן הקילוף?
"המדבקות ניתנות לקילוף, בוודאות מוחלטת. בארגזי משאיות הפעולה הזו דורשת טכניקה מסויימת וההסרה יחסית קלה ופשוטה. ברכבים מסחריים הסיפור מורכב יותר, אולם מראש אנו עושים שימוש במדבקה המוגדרת כמדבקה שניתנת להסרה מהרכב באופן מושלם. כמובן שיש צורך לעשות זאת באופן מקצועי, ולצורך כך יש לנו צוותי ביצוע במפעל ובשטח", כהן סיכם עבורנו את הדברים.
פרסום רוטשטיין: יצירת קשר
לפרטים נוספים, ניתן ליצור קשר עם אורן כהן